Mardin Büyükşehir Belediyesine ödül - Haberler
Haberi Paylaş

Mardin Büyükşehir Belediyesine ödül

AA - Osman Öksüz - Güncel
 - Güncelleme:
Mardin Büyükşehir Belediyesine ödül

Mardin Büyükşehir Belediyesi, Çocuk Dostu Şehirler Fikir ve Projesi kapsamında sunulan 150 proje içerisinde ödül almaya hak kazandı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi, Çocuk Dostu Şehirler Fikir ve Projesi kapsamında sunulan 150 proje içerisinde ödül almaya hak kazandı.

Mardin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Çocuk Dostu Şehirler Fikir ve Proje yarışmasında "Mardin Robotikaravan" projesi, 150 proje arasında dereceye girerek ödül almaya hak kazandı.

Proje, Mardin'in kırsal bölgelerinde yaşayan çocuklara günümüz teknolojilerini kolaylıkla anlayabilme, yorumlayabilme ve buna dayalı fikirlerini hayata geçirebilme becerilerini kazandıracak bir proje. Proje ile 4-16 yaş arası çocukların temel kodlama kavramlarıyla eğlenceli bir şekilde tanışması ve robotik kodlama, yapay zeka ve marker atölyeleri ve eğitimlerle teknolojik beceriler edinmeleri sağlanacak.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin'in katılım sağladığı ödül programında, ödülü Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanı Abdurrahman Şahin teslim aldı.

AA / Osman Öksüz - Güncel

Mardin Büyükşehir Belediyesi Türkiye Mardin Çocuk Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title