Sarıkamış şehitleri Mamak'ta anıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Sarıkamış şehitleri Mamak'ta anıldı

AA - Soner Aksakal - Güncel
 - Güncelleme:
Sarıkamış şehitleri Mamak'ta anıldı

Mamak Belediyesi ile Kars-Ardahan-Iğdır-Serhatlılar Birliğince, Sarıkamış'ta 106 yıl önce şehit olan kahramanlar için panel düzenlendi.

Mamak Belediyesi ile Kars-Ardahan-Iğdır-Serhatlılar Birliğince, Sarıkamış'ta 106 yıl önce şehit olan kahramanlar için panel düzenlendi.

Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Düğmeci, Mamak Belediyesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi'nde düzenlenen panelde yaptığı konuşmada, Türklerin her zaman tarihiyle övünen bir millet olduğunu söyledi.

Düğmeci, şöyle devam etti:

"Bugün burada, bundan tam 106 yıl önce, Sarıkamış'ta Allahuekber Dağlarında soğuktan donarak şehit olan 90 bin vatan kahramanımızın, aziz şehitlerimizin anılarını yad etmek ve gelecekte de aynı vefayı göstereceğimiz sözüyle, bir asır sonra bugün hala izlerinde olduğumuzu göstermek amacıyla toplanmış bulunuyoruz. Biz her zaman tarihimizle övünen bir millet olduk. Bu şanlı tarih çok ağır bedeller ödenerek kazanılmıştır. Kimi zaman çorak topraklarda, kimi zaman denizlerde, kimi zaman dondurucu soğukta vatanı için yitip giden Anadolu'nun binlerce hikayesiyle doludur."

Başkent Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sadegül Akbaba Altun'un oturum başkanlığı yaptığı panelde, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tarih Öğretmenliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şahingöz, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tekin Önal, Hacettepe Üniversitesi Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi Enstitüsü Öğretim Görevlisi Dr. Abdullah Cüneyt Küsmez konuşma yaptı.

Panele, Mamak Belediye Başkan Vekili Ercan Kınacı, MHP Mamak İlçe Başkanı Mustafa Esen, 22. Dönem AK Parti Kars Milletvekili Selahattin Beyribey, Kars-Ardahan-Iğdır-Serhatlılar Birliği Genel Başkanı Yavuz Eğer, akademisyenler ve STK'lar da katıldı.

AA / Soner Aksakal - Güncel

Mamak Belediyesi Sarıkamış Ardahan Mamak Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title