Malezya, ABD-ASEAN zirvesinde "engelsiz küresel tedarik zincirleri" çağrısında bulundu - Haberler
Haberi Paylaş

Malezya, ABD-ASEAN zirvesinde "engelsiz küresel tedarik zincirleri" çağrısında bulundu

AA - İdris Sülün - Güncel
 - Güncelleme:
Malezya, ABD-ASEAN zirvesinde 'engelsiz küresel tedarik zincirleri' çağrısında bulundu

KUALA Malezya Başbakanı İsmail Sabri Yakup, ABD-Güneydoğu Asya Uluslar Birliği (ASEAN) Özel Zirvesi'nde "engelsiz küresel tedarik zincirleri" çağrısı yaptı.

KUALA Malezya Başbakanı İsmail Sabri Yakup, ABD-Güneydoğu Asya Uluslar Birliği (ASEAN) Özel Zirvesi'nde "engelsiz küresel tedarik zincirleri" çağrısı yaptı.

ABD-ASEAN Özel Zirvesi'nin ardından basın mensuplarına, zirveye dair değerlendirmelerde bulunan Başbakan İsmail Sabri, ASEAN ülkeleri ve ABD'nin engelsiz küresel tedarik zincirlerini sağlamak için elverişli bir ekosistem oluşturması gerektiğini vurguladı.

ASEAN ve ABD'nin ticaret ve yatırımda sürdürülebilirliği, dijitalleşmede insan sermayesinin gelişimini, ekonomik esnekliği ve bölgedeki entegrasyonu geliştirmesi gerektiğini belirten İsmail Sabri, "ASEAN ve ABD, dijitalleşme potansiyelinden ve dördüncü sanayi devriminden yararlanmalı." ifadesini kullandı.

"Başarılı ziyaret"

İsmail Sabri, ABD-ASEAN Özel Zirvesi kapsamında Washington'a gerçekleştirdiği 4 günlük ziyareti "başarılı" olarak nitelendirdi.

Söz konusu ziyaretin özelde Malezya ile ABD ve genel çerçevede ASEAN ülkeleriyle ABD arasındaki bağları daha da güçlendirdiğini ifade eden İsmail Sabri, "ABD, Malezya için ticari ve siyasi açılardan oldukça önemlidir." dedi.

Başbakan İsmail Sabri, ABD'nin Malezya'daki en büyük ikinci ticaret ortağı ve yatırım açısından 4'üncü büyük ülke olduğunu, zirvedeki liderler ve endüstrinin önde gelen isimleriyle görüşmenin bağları daha da güçlendirdiğini kaydetti.

AA / İdris Sülün - Güncel

Tam Gemi Şok Denemeleri Togo Cumhuriyeti Malezya Asya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title