Haberler

Lösemili çocuklar yeni yıla yeni hediyelerle girdi

Güncelleme:

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Dursun Odabaş Tıp Merkezi'nde lösemili çocuklar için eğlence düzenlendi.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Dursun Odabaş Tıp Merkezi'nde lösemili çocuklar için eğlence düzenlendi.

Hematoloji servisinde tedavi gören 18 çocuklara moral vermek isteyen hastane personelleri, servisin koridorunu yılbaşı ağacı, balon ve kağıtlarla süsledi.

Bağlama çalıp şarkılar söyleyerek hastaların güzel bir gün geçirmesini sağlayan personeller, çocuklar için özel olarak hazırlanan yılbaşı hediyelerini dağıttı.

Çocuklar, görevlilerin düzenlediği etkinlik sayesinde gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.

YYÜ Dursun Odabaşı Tıp Merkezi Çocuk Hemotoloji, Onkoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kamuran Karaman, lösemi tedavisinde moralin önemli olduğunu, bu nedenle bu tür etkinlikleri düzenlediklerini söyledi.

Hastaların yeni yıla moralle girmelerini istediklerini belirten Karaman, "Hemotoloji servisindeki personellerimiz lösemili çocukları kendi ailelerinin bir parçası olarak görüyor. Etkinlikler düzenleyerek çocukların morallerini yüksek tutmaya çalışıyoruz. Çocuklar müzik eşliğinde halay çekerek eğlenceli anlar yaşadı. Hastalarımıza çeşitli hediyeler dağıtarak onların gönüllerine dokunmak istedik. 2020'nin güzellik, iyilik, sağlık ve mutluluklar yılı olmasını diliyorum." dedi.

Hemşire Hatice Kübra Aslan da lösemili çocukların sevinçlerine katkı sunmak istediklerini belirtti.

Lösemi konusunda farkındalığın önemine değinen Aslan, "Lösemili çocukların yeni yıla yüksek moral ve motivasyonla girmelerini istedik. İstanbul'dan arkadaşlarımız, hastanemizdeki doktorlar, hemşireler, üniversite öğrencileri bize kıyafet, oyuncak, kitap desteğinde bulundu. Böyle bir günde çocukların kendilerini yalnız hissetmemeleri için böyle bir program düzenledik. Çeşitli hediyelere dağıtarak hastaları mutlu etmeye çalıştık."

Kaynak: AA / Güncel

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Güncel Haberler

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title