Liseli Öğrenciler 'Global Game Jam' Heyecanını Yaşadı - Haberler
Haberi Paylaş

Liseli Öğrenciler 'Global Game Jam' Heyecanını Yaşadı

Bültenler - Güncel
Liseli Öğrenciler 'Global Game Jam' Heyecanını Yaşadı

'Global Game Jam', 25-27 Ocak tarihleri arasında tüm dünyayla aynı anda Türkiye'de de gerçekleşti.

Liseli Öğrenciler Özyeğin Üniversitesi ile ilk kez

Dünyanın en büyük bilgisayar oyunu tasarım etkinliği 'Global Game Jam', 25-27 Ocak tarihleri arasında tüm dünyayla aynı anda Türkiye'de de gerçekleşti. Verilen temaya göre bilgisayar oyunu tasarlama esasına dayalı bir etkinlik olan Global Game Jam'in İstanbul Anadolu Yakası ayağı, Özyeğin Üniversitesi Teknoloji ve Robotik Kulübü tarafından organize edildi. Özyeğin Üniversitesi, tüm dünyada profesyonel oyun geliştiricileri ve üniversite öğrencileri arasında yapılan etkinliğe ilk kez liseli öğrencilerin de katılmasını sağladı.

Her yıl Ocak ayında gerçekleştirilen ve tüm dünyayla aynı anda, 48 saat içinde hiç uyumadan bilgisayar oyunu tasarlama esasına dayalı Global Game Jam'in Türkiye-İstanbul Anadolu Yakası ayağı, Özyeğin Üniversitesi Teknoloji ve Robotik Kulübü'nün liderliğinde, üniversitenin Çekmeköy Kampüsü'nde gerçekleşti.

Tüm dünyada profesyonel oyun geliştiricileri ve üniversite öğrencileri arasında yapılan etkinliğe Özyeğin Üniversitesi'nin girişimiyle ilk kez katılma ayrıcalığını yaşayan liseli öğrenciler, verilen temaya göre bilgisayar oyunu tasarladılar. 7 liseden 12 öğrencinin katıldığı etkinlik, oyun temasının açıklanmasıyla 25 Ocak akşamı Türkiye saati ile 17:00'de başladı. Özyeğin Üniversitesi öğrencilerinin mentorluğunda 48 saat boyunca hiç uyumadan bilgisayar oyunu tasarlayan öğrenciler, Çekmeköy Kampüsü'nde kendilerine sunulan ileri düzeyde teknolojik ortamda, dünya çapında bir etkinliğe katılmanın heyecanını yaşadılar.

63 ülkede 320 farklı noktadan 16.000'in üzerinde katılımcıyla aynı anda gerçekleşen etkinlik, 27 Ocak akşamı saat 17:00'de sona erdi. Özyeğin Üniversitesi, etkinliğe katılan liseli öğrencileri tasarladığı oyunları oynanabilirlik, görsellik, kuralların belirginliği, senaryo ve görev tanımları kriterlerine göre değerlendirerek, 'Chaos Studio' adlı oyunu yazan Bahçelievler Türk Telekom Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri Yalçın Özdemir, Recep Ertekin ve Saffet Arslan' ı ekip olarak ödüllendirdi.

Bültenler / Güncel

İstanbul Anadolu Yakası, Çekmeköy, Türkiye, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title