Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Haluk Dursun, Sarıkamış'takars - Kültür ve Turizm... - Haberler
Haberi Paylaş

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Haluk Dursun, Sarıkamış'takars - Kültür ve Turizm...

AA - Güncel

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kayak tesislerinden görüntüler- Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Haluk Dursun'un açıklamaları - Vali Günay Özdemir ve Milletvekili Ahmet Aslandan açıklamalar- Otelde turizmciler ile yapılan toplantıya Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, telefonla katılarak yaptığı açıklamalar.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kayak tesislerinden görüntüler- Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Haluk Dursun'un açıklamaları - Vali Günay Özdemir ve Milletvekili Ahmet Aslandan açıklamalar- Otelde turizmciler ile yapılan toplantıya Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, telefonla katılarak yaptığı açıklamalar. Bakan Topçu'dan Sarıkamış için telefonla talimat- Kültür ve Turizm Bakanı Topçu: - "Maddi kayıplar önemsiz ve hal olacak işler. Devletimiz çok güçlü çok şükür. Orası inşallah sezona yetişecek, turizmcimizin otelcimizin başı öne eğilmeyecek" - "Çalışanlarımızın rızkını veren Allah. Bölücü terör örgütünün yaptıklarıyla o bölgede rızık kesilmez. Devlet olarak biz üstümüze düşeni yapacağız" Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Sarıkamış'taki tesislerin sezona yetişmesi için gerekenlerin yapılacağını belirterek, "Turizmcimizin otelcimizin başı öne eğilmeyecek. Çalışanlarımızın rızkını veren Allah. Bölücü terör örgütünün yaptıklarıyla o bölgede rızık kesilmez" dedi.Bakan Topçu, Sarıkamış Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde STK ve turizm işletmecileriyle yapılan toplantıya, bir başka programı nedeniyle telefonla katıldı. Katılımcılara seslenen Topçu, birlik ve beraberliğin devam ettirilmesinin önemine işaret ederek, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin de milletin de terör belasından kurtulacağını söyledi.Terör saldırıları nedeniyle yaşanan maddi kayıpların halledileceğini dile getiren Topçu, "Devletimiz çok güçlü çok şükür. Orası inşallah sezona yetişecek, turizmcimizin otelcimizin başı öne eğilmeyecek. Çalışanlarımızın rızkını veren Allah. Bölücü terör örgütünün yaptıklarıyla o bölgede rızık kesilmez. Devlet olarak biz üstümüze düşeni yapacağız" diye konuştu.- "Kayak tesisleri yılbaşı itibarıyla hizmete girecek"Kültür Bakanlığı Müsteşarı Haluk Dursun da toplantı öncesinde Sarıkamış Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde incelemelerde bulundu. Dursun, burada yaptığı açıklamada, Sarıkamış Kayak Tesisleri'nin herhangi bir sektörel zarara ve gecikmeye mahal olmadan çalışacağını vurguladı. Kamuoyunda bir bilgi kirliliği olduğuna işaret eden Dursun, şöyle konuştu: "Sarıkamış Kayak Tesisleri tamamıyla devre dışı kalmamıştır. İkinci bölümü devre dışı kalmıştı, onunda yapılması, hizmete sokulması için şu anda çalışmalar sonuçlandı. Bakanlığımız 2,5 milyonluk ödenek gönderdi. Gençlik Spor Bakanlığımız bu konuda katkıda bulundu. Yaklaşık 4,5 milyonluk ihale bedeli karşılığında eskisinden daha güzel olmak suretiyle büyük bir adım atılmış oldu. Yılbaşı itibarıyla yenilenmiş olarak hizmete gireceğini bekliyoruz. Sezonun da kayıpsız bir şekilde geçirilmesi için birtakım faaliyetlerin içerisindeyiz."Bakanlık olarak tanıtım ve yatırım konusunda bölgeye destek vereceklerini vurgulayan Dursun, "Birinci önceliğimiz, gündemimiz Sarıkamış kayak tesisleri ve kayak turizminin geleceğini yine devlet desteğiyle korumak" dedi.Kars Valisi Günay Özdemir de kar kalınlığı istenilen düzeye geldiğinde bütün kayakseverleri Sarıkamış'a bekledikleri söyledi.

AA / Güncel

Haluk Dursun Yalçın Topçu Sarıkamış Yılbaşı Politika Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title