Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş Çin'de - Haberler
Haberi Paylaş

Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş Çin'de

AA - Güncel
Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş Çin'de

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, "Berlin, Paris, Tokyo, Londra ne kadar güvenliyse Türkiye de o kadar güvenlidir.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, " Berlin, Paris, Tokyo, Londra ne kadar güvenliyse Türkiye de o kadar güvenlidir." dedi.

Kurtulmuş, temaslarda bulunmak üzere geldiği Çin'in başkenti Pekin'deki Kempinski Otel'de, Çinli tur operatörleri ve Türk toplumu temsilcileriyle görüştü.

Görüşmede, tur operatörlerinin sorularını yanıtlayan Kurtulmuş, Çin ile Türkiye arasındaki turizm faaliyetlerine ilişkin bilgi de verdi.

Bakan Kurtulmuş, Çin Kültür Bakanı Luo Şugang ile yaptığı görüşme sonrası Türkiye'ye gelen turist sayısının 2 milyona çıkması için hiçbir sebep olmadığını gördüklerini söyledi.

Katılımcılardan gelen "Türkiye güvenli midir?" sorusu üzerine Kurtulmuş, Türkiye ile terörü yan yana getirmenin bir algı operasyonu olduğunu belirterek, "Berlin, Paris, Tokyo, Londra ne kadar güvenliyse Türkiye de o kadar güvenlidir." diye konuştu.

Görüşmenin ardından düzenlenen resepsiyona da katılan Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş, ayrıca, kentin Badaling kısmındaki Çin Seddi'nde incelemelerde bulundu.

AA / Güncel

Çin Halk Cumhuriyeti Türkiye Berlin Paris Politika Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title