Kremlin: Rusya'nın Etrafındaki ABD Tarafından Finanse Edilen Laboratuvarlar Biyolojik Silahlar Yaratmaya Çalışıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Kremlin: Rusya'nın Etrafındaki ABD Tarafından Finanse Edilen Laboratuvarlar Biyolojik Silahlar Yaratmaya Çalışıyor

Xinhua - Güncel
 - Güncelleme:
Kremlin: Rusya'nın Etrafındaki ABD Tarafından Finanse Edilen Laboratuvarlar Biyolojik Silahlar Yaratmaya Çalışıyor

MOSKOVA, 3 Nisan (Xinhua) — Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov tarafından Cumartesi günü yapılan açıklamada, Moskova'nın, Rusya'nın çevresinde biyolojik silah geliştirmekle uğraşan çok sayıda biyolojik laboratuvarın kurulduğuna dair bilgiye sahip olduğu kaydedildi. Peskov, Belarus-24 TV kanalına verdiği röportajda "Pentagon tarafından finanse edilen bir program çerçevesinde, Rusya ve Belarus'un etrafında, sadece son derece tehlikeli patojenler, mikroplar, virüslerle […]

MOSKOVA, 3 Nisan (Xinhua) — Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov tarafından Cumartesi günü yapılan açıklamada, Moskova'nın, Rusya'nın çevresinde biyolojik silah geliştirmekle uğraşan çok sayıda biyolojik laboratuvarın kurulduğuna dair bilgiye sahip olduğu kaydedildi. Peskov, Belarus-24 TV kanalına verdiği röportajda "Pentagon tarafından finanse edilen bir program çerçevesinde, Rusya ve Belarus'un etrafında, sadece son derece tehlikeli patojenler, mikroplar, virüslerle uğraşmakla kalmayıp, aynı zamanda yeni biyolojik silah türleri icat etmek için projeler üzerinde çalışan kapsamlı bir biyolojik laboratuvar ağı oluşturuldu" diye konuştu.

Kremlin Sözcüsü, "Amerikalılar şimdi dikkatleri biyolojik laboratuvarlar konusundan başka yöne çekmeye çalışıyor fakat gerçekler ortada. Problem Rusya ve başka çok sayıda ülkeyi ilgilendiriyor" dedi. Rusya Parlamentosu'nun alt meclisi olan Devlet Duması Başkan Yardımcısı İrina Yarovaya, bu hafta başında yaptığı açıklamada, Rusya'nın Ukrayna'daki özel askeri operasyonunda ABD'nin tehlikeli biyolojik faaliyetlerinin ortaya çıkarıldığını söylemişti. Rus milletvekilleri, Ukrayna'daki ABD kontrolünde bulunan biyolojik laboratuvarları araştırmak amacıyla bir komisyon kurdu.

Xinhua / Güncel

Pentagon Kremlin Silah Rusya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber Xinhua tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Xinhua tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Xinhua kurumudur.
title