Haber : Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla. - Haberler

Haberi Paylaş

Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.

 - Güncelleme:
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.

Dünya genelinde yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı uygulanan aşı miktarı 4 milyar 760 milyon dozu geçti.

Dünya genelinde yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı uygulanan aşı miktarı 4 milyar 760 milyon dozu geçti.

Dünya genelinde Kovid-19 vakalarının sayısı 209 milyon 750 bine, hayatını kaybedenlerin sayısı 4 milyon 400 bine, iyileşenlerin sayısı 187 milyon 991 bine çıktı.

Vaka sayısı ABD'de 37 milyon 919 bini, Hindistan'da 32 milyon 295 bini, Brezilya'da 20 milyon 417 bini ve Rusya'da 6 milyon 663 bini geçti.

ABD yönetimi, aşıların üçüncü dozunu uygulamaya 20 Eylül'den itibaren başlayacaklarını açıkladı.

Son 24 saatte 8 bin 324 vakanın saptandığı Almanya'da günlük vaka sayısı 21 Mayıs'tan sonra yeniden 8 binin üzerine çıktı.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Hindistan ve Afrika'da sahte Kovid-19 aşıları tespit edildiğini bildirdi.

Malezya'da son 24 saatte 22 bin 242 kişinin testinin pozitif çıkmasıyla salgının başından bu yana en yüksek günlük vaka sayısı kaydedildi.

Japonya'da artan vakalar sonrası kısmi olağanüstü halin kapsamının genişletildiği belirtildi. Buna göre kısmi olağanüstü hal kapsamına Miyagi, Yamanaşi, Toyama, Gifu, Mie, Okayama, Hiroşima, Kagawa, Ehime ve Kagoşima eklendi.

Japonya'da da salgınının başından beri en yüksek günlük vaka sayısı kayıtlara geçti. Son bir günde ülke geneli vaka sayısı ilk kez 23 bini geçti.

Libya, vaka sayılarında görülen artış nedeniyle komşusu Tunus ile 8 Temmuz'da kapattığı hava ve kara sınırlarını yeniden açma kararı aldı.

Doğu Afrika ülkesi Kenya'da öğretmenlere aşı olmaları için 7 gün süre tanındığı bildirildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı, ülkedeki salgın durumunun "kötüleştiğini" belirterek, dördüncü dalgaya girme endişesinin arttığını duyurdu.

Avustralya'nın ulusal havayolu şirketi Qantas, tüm çalışanlarına aşı yaptırmaları zorunluluğu getirildiğini açıkladı.

Tayland'da son 24 saatte 312 kişinin hayatını kaybetmesiyle salgının başından bu yana "en yüksek günlük can kaybı" kayda geçti.

Yunanistan'ın en büyük adası ve önemli turizm merkezlerinden Girit Adası'nın 4 ilinden 3'ünde, vaka sayılarındaki hızlı artış nedeniyle gece sokağa çıkma yasağı uygulaması getirildi.

Kıbrıs Rum kesiminde 7 günlük bebeğin Kovid-19 teşhisiyle hastaneye yatırıldığı belirtildi.

Azerbaycan'da 4 bin 129 vaka ile 2021'deki "en yüksek günlük rakam" kayıtlara geçti, toplam vaka sayısı 377 bini aştı.

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın 17. ayağı Japonya Grand Prix'i, salgın nedeniyle iptal edildi.

Almanya Japonya Afrika Rusya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title