Haberler

Ahmet Çalık Parkı açıldı

Abone Ol

Konya'nın Karatay ilçesinde, ocak ayında geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden milli futbolcu Ahmet Çalık'ın adı verilen park, törenle açıldı.

Konya'nın Karatay ilçesinde, ocak ayında geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden milli futbolcu Ahmet Çalık'ın adı verilen park, törenle açıldı.

Parkın açılış töreninde konuşan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Çalık'ın beyefendiliği, centilmenliği ve ahlakıyla tüm spor camiasına örnek olduğunu söyledi.

Ahmet Çalık'ı tüm sporseverlerin bağrına bastığını ifade eden Kılca, "Herkes kendi öz evladını kaybetmiş gibi üzüldü. Böylesine güzel bir insanın hiçbir zaman unutulmamasını ve gelecek nesillerimizin de Ahmet Çalık'ı örnek alarak yetişmesini hep birlikte arzu ediyoruz.

Bu amaçla, Akabe Mahallesi'nde 10 bin metre kare alandaki bu parkta Ahmet Çalık kardeşimizin ismini yaşatmaya karar verdik." dedi.

Kılca, yeşil alanları, yürüyüş yolları, kafesi, suni çim halı sahaları, basketbol sahaları ve dinlenme alanlarıyla Ahmet Çalık Parkı'nın tüm vatandaşlara ve sporseverlere hizmet vereceğini belirtti.

Açılışa katılan Arabam.com Konyaspor'un teknik direktörü İlhan Palut ise Ahmet Çalık'ın annesi ve babası için muhteşem bir evlat, Türk futbolu için çok değerli bir oyuncu olduğunu

aktardı.

Çalık'ın acısının yüreklerinde olduğunu vurgulayan Palut, "Çalışıyoruz, maçlara çıkıyoruz, yeri geldiği zaman seviniyoruz. Ama asla ve asla bir gün bile onu unutmuyoruz. Bu park, gelecek nesiller onun nasıl bir insan olduğunu, nasıl örnek bir sporcu olduğunu hatırlaması açısından çok önemli ve değerli. Anne baba ve kardeşlerine Allah'tan tekrar sabır diliyorum." diye konuştu.

"Dünyanın dört bir yanından telefon ve taziye mesajı aldık"

Konyaspor Kulübü Başkanı Fatih Özgökçen de Konya'nın bir vefa şehri olduğunu anlattı.

Konya'nın Ahmet Çalık'ı hiçbir zaman unutmadığını ve unutmayacağını vurgulayan Özgökçen, şunları kaydetti:

"Otururken, rahmetli kardeşimizin çehresini bir gözünüzün önüne getirin. Onun karakteri, kalbinin temizliği ve güzel ahlakı hani derler ya alnına yansır, gerçekten öyle bir kardeşimizdi. Öldükten sonra güzel şekilde anılabilmek herkese nasip olmuyor. Ahmet Çalık'ın vefatıyla dünyanın dört bir tarafından, büyük kulüplerden onlarca, yüzlerce, binlerce telefon ve başsağlığı mesajları aldık. Belediye başkanımıza parkın adının Ahmet Çalık Parkı olsun diye bir talebimiz olmadı. Ailesinin de böyle bir talebi olmadı. Dünyanın birçok yerinde adına su kuyuları açıldı, mescitler, kütüphaneler, okullar yapıldı."

" Türkiye, Ahmet Çalık'ın hatırasını bağrına bastı"

Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan da bu tür elim olayların camiaları yaraladığını, farklı acıların yaşandığını söyledi.

Bu acıları taşımanın kolay olmadığını dile getiren Baykan, "Ahmet Çalık kardeşimizin değerli babası, annesi, kardeşleri. Sizler Türkiye'nin abisi, ablası, kardeşleri oldunuz. Türkiye, Ahmet Çalık kardeşimizin hatırasını bağrına bastı. Genç yaşta, evlilik arifesinde mürüvvetini görmek istediğiniz evladınızın kaybından yaşadığınız acıyı bizim anlayabilmemiz mümkün değil." diye konuştu.

Baykan, sadece Konya'nın değil, tüm Türkiye'nin Çalık'ın hatırasını kucakladığını belirtti.

Ahmet Çalık Parkı'nın, artık bir buluşma noktası olacağını aktaran Baykan, şöyle devam etti:

"Anadolu evladının duruşu olan, imanını ve inancını da yansıtmaktan hiçbir zaman çekinmeyen Ahmet Çalık kardeşimin milli takıma yükselişini gururla, onurla seyrettim. Onun Konyaspor'a transferi bizde büyük mutluluk uyandırmıştır. Bu takımın armasını taşıyan, bu takımın sembolü olan önemli isimlerden biri olmasını temenni etmiştik. Ama Allah daha çok sevdi ve kendi yanına aldı. Biz özellikle Anadolu'nun zor şartlarından yükselip, İstanbul kulüplerinde futbol oynama imkanını elde eden ve bozulmadan, kişiliğinden, kimliğinden hiçbir şey kaybetmeden yolculuğunu devam ettiren kardeşlerimizi hayranlıkla izleriz. Kardeşimizin hatırası dünya durdukça var olsun. Rabbim rahmet eylesin."

Konuşmaların ardından dua okunup kurdele kesilerek açılışı yapılan park, protokol ve katılımcılar tarafından gezildi.

Kaynak: AA / Güncel

Konyaspor Türkiye Konya Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Resmi Gazete Atama Kararları! Bugünün (8 Aralık) kararları neler? 2724 sayılı Resmi Gazete yeni düzenleme! Ziraat Türkiye Kupası Trabzonspor rakibi kim oldu? Trabzonspor ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Beşiktaş rakibi kim oldu? Beşiktaş ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Fenerbahçe rakibi kim oldu? Fenerbahçe ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Galatasaray rakibi kim oldu? Galatasaray ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası kura çekimi ne zaman? Masterchef Sergen ve Dilara sevgili mi? Masterchef 2023 Sergen Özen ve Dilara Başaran sevgili mi, açıklama geldi mi? 8 Aralık 2023 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 8 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 8 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Elazığ deprem mi oldu? Az önce deprem mi oldu? SON DAKİKA! Elazığ depremleri! 8 Aralık Cuma AFAD ve Kandilli deprem listesi! 8 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 8 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 8 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 8 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 8 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Çarkıfeleği kim sunacak, Çarkıfelek ne zaman hangi kanalda?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title