Haberi Paylaş
Konya'da baraj gölünde kaçak avlanmaya yönelik denetimler

Konya'da baraj gölünde kaçak avlanmaya yönelik denetimler

Güncel Haberler

Konya'da bulunan baraj göllerinde kaçak balık avına karşı yürütülen denetimler devam ediyor.

Konya'da bulunan baraj göllerinde kaçak balık avına karşı yürütülen denetimler devam ediyor.

Alınan bilgiye göre, Konya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şubesi ile Selçuklu İlçesi Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, Konya-Beyşehir karayolu üzerinde bulunan ve yıl boyu ticari avcılığın yasak olduğu Altınapa Barajı'nda denetimler gerçekleştirdi.

Konya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Konya Su ve Kanalizasyon İdaresi (KOSKİ) ve Avrasya Amatör ve Sportif Balıkçılığı Federasyonu ve Konya Amatör Olta Balıkçıları,Kara Avcıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği'nin de destek verdiği denetimlerde, Selçuklu ilçesi sınırlarında bulunan Altınapa barajında ticari avcılığın önüne geçmek amacıyla denetimler icra edildi.

Denetimlerde baraj sularının yüzeyinde yapılan arama ve tarama faaliyetlerinde çok miktarda sahipsiz balıkçı ağı ele geçirildi.

Baraj sularına girerek misina ağları toplayarak kıyıya çıkaran ekipler kaçak avlanmada kullanılan bu malzemelere el koydu. Balıkçı ağlarının imha edileceği öğrenildi.

Baraj gölündeki denetimlerin Selçuklu Kaymakamlığı'ndan alınan özel izinlerle sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde de yürütüldüğü kaydedildi.

Kaynak: AA / Güncel

Selçuklu Baraj Konya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title