Haberi Paylaş

Köln'de Dünya Kadınlar Günü, Neveser Konseriyle Kutlandı

Köln'de Dünya Kadınlar Günü, Neveser Konseriyle Kutlandı

Almanya'nın Köln kentinde, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Köln Türk Müziği Korosu bir konser verdi.

Almanya'nın Köln kentinde, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Köln Türk Müziği Korosu bir konser verdi. Gülçin Günduğ yönetimindeki koro, önemli kadın bestekarlardan Neveser Kökdeş'in eserlerini seslendirdi. Porz Belediyesi Salonundaki konserde seslendirilen eserler arasında, "Kuş olup uçsam sevgilimin diyarına", Hüsranla gönül hep inler", "Sonsuz acı duydum bu gece" ve "Gül dalında öten bülbülün olsam" yer aldı.

KADINLARA ŞARKILARLA DESTEK

Konserle ilgili olarak Gülçin Günduğ şunları söyledi: "Neveser Kökdeş'i seçmemizin sebebi bir kadın besteci olması. Biz de dünya kadınlar günü dolayısıyla bir kadın bestecinin bestelerini seslendirmek ve tanıtmak istedik. Neveser çok yönlü bir sanatçı; hem besteci hem saz sanatçısı hem solist aynı zamanda. Konserimiz çok güzel bir güne denk geldi. Aynı günde biliyorsunuz Türkiye'de kadın cinayetlerine karşı yürüyüşler var. Biz de şarkılarımızla onlara destek oluyoruz. Güzel bir güne denk geldi, o yüzden çok seviniyorum." - Aytaş

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Dünya Kadınlar Günü Almanya Köln Politika Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title