Haberler

Kocaeli Emekliler Ekmek Zammını Protesto Etti

Abone Ol

Emekliler ekmek zammını protesto etti Kocaeli'de emekliler, 1 lira olan 250 gram ekmeğin fiyatının 1 lira 25 kuruşa yükseltilmesini protesto ederek, zammın geri çekilmesini istediler.

Emekliler ekmek zammını protesto etti

Kocaeli'de emekliler, 1 lira olan 250 gram ekmeğin fiyatının 1 lira 25 kuruşa yükseltilmesini protesto ederek, zammın geri çekilmesini istediler.

Tüm Emekliler Sendikası üyesi yaklaşık 50 kişi İzmit Yürüyüş Yolu'nda ekmeğe yapılan zammı protesto etti. Emekliler, "Susma sustukça sıra sana gelecek", "Ekmek zammı geri alınsın", "Bilal'e gemi emekliye kuş yemi" sloganları atarken, vatandaşlar da emeklilere destek verdi. Emekli-Sen Şube Başkanı İbrahim Turgut temel tüketim maddesi olan ekmeğin lüks tüketim ürünü haline geldiğini belirterek, "Ekmeğe yapılan zam kabul edilebilir değildir. Toplumun en zor şartlarda yaşayan kesimi olan biz emeklilerin sofrasından bir ekmek daha çalındı. Temel gıda maddesi olan ekmeğe yüzde 25 zam yapıldı. Artık 250 gram ekmek ilimizde 1 lira 25 kuruş olarak satılıyor. Temel tüketim maddesi olan ekmek neredeyse lüks tüketim ürünü haline geldi" dedi.

Emekliler olarak ekmeğe yapılan zammın geri çekilmesini istediklerini söyleyen İbrahim Turgut konuşmasını söyle sürdürdü:

"Bu zammı kabul etmemizi kimse beklemesin. Biz emekliler diyoruz ki; ekmeğe yapılan zam geri çekilsin. Elektrik, su doğalgazI bile karşılayamıyorken yaşamımızı sürdürebilmek için gerekli olan ekmeğimize göz dikenlere sesleniyoruz; Bizler insanız, insanca yaşamak istiyoruz. Yaşam hakkımıza saygı bekliyoruz. Ekmek zammını kabul etmediğimizi bildiriyoruz" diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

İbrahim Turgut Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

THY, Avustralya uçuşları ne zaman başlayacak, direkt uçuş var mı? Margot Robbie, THY'nin reklam yüzü oldu mu? Beylerbeyi Sarayı hangi günler açık? Beylerbeyi Sarayı giriş ücreti! Beylerbeyi Sarayı ne zaman yapıldı? Dolmabahçe Sarayı hangi günler açık? Dolmabahçe Sarayı giriş ücreti ne kadar? Motorine indirim var mı? Motorine indirim gelecek mi, ne kadar gelecek? 6 Aralık güncel Motorin ve akaryakıt fiyatları! KABİNE TOPLANTISI'NDA ALINAN KARARLAR SON DAKİKA! Asgari ücret zammı belli oldu mu, ne kadar olacak? Topkapı Sarayı nerede, hangi günler açık? Topkapı Sarayı bölümleri neler? Benzine indirim var mı? Benzine indirim gelecek mi, ne kadar gelecek? 6 Aralık güncel benzin ve akaryakıt fiyatları! İstanbul Arkeoloji Müzesi nerede? Arkeoloji Müzesi giriş ücreti ne kadar? İbrahim Kaboğlu kimdir? Halk Tv konuğu İbrahim Kaboğlu kaç yaşında, nereli? İbrahim Kaboğlu biyografisi! Kolesterol nedir, nasıl düşürülür? Kolesterol yüksekliği neden olur? Yılmaz Morgül kimdir? 2. Sayfa konuğu Yılmaz Morgül kaç yaşında, nereli? Yılmaz Morgül biyografisi! Pnömoni virüsü nedir, belirtileri neler? Pnömoni virüsü hangi ülkelerde var? Göz kuruluğu neden olur? Göz kuruluğu belirtileri neler? Yalı Çapkını yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Yalı Çapkını 49. bölüm fragmanı izle! Yalı Çapkını yeni bölüm fragmanı izle! Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 6 Aralık Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda?
title