Haber : ###PAGE_TITLE###

Haberi Paylaş

Kıvaç Tatlıtuğ, Erkeklere Kas Yaptırıyor!

Kıvaç Tatlıtuğ, Erkeklere Kas Yaptırıyor!

Kaslı olmak isteyenler çareyi protein tozlarında arıyor.

Dizilerde rol alan kaslı, güzel fizikli erkekler sayesinde Türkiye'de protein tozları satışları patladı.

Yakamoz Gıda'nın Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kurtuluş, bünyelerinde bulunan sporcu gıdaları satışında Türkiye'nin en büyük internet sitesi protein7.com'da son zamanlarda protein tozlarına inanılmaz bir talebin olduğunu söyleyerek "Kaslı ve güzel vücutlu oyuncuların yer aldığı Spartacus, Kuzey ve Güney gibi diziler sayesinde Türk erkekleri kas yapmaya yöneldi. Ekranlarda gördükleri kaslı oyuncuların, vücut gelişiminde protein tozu kullandıklarını öğrenen birçok kişi de çareyi bu ürünlerde arıyor"dedi.

Dizilerde rol alan kaslı, güzel fizikli erkekler sayesinde Türkiye'de protein tozları satışları patladı. Kaslı vücudu olmasını isteyen birçok erkek de çareyi protein tozlarında arıyor. Yakamoz Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kurtuluş, bünyelerinde bulunan sporcu gıdaları satışında Türkiye'deki en büyük internet sitesi protein7.com'da protein tozlarına karşı talebin inanılmaz derecede arttığını söyledi. Türkiye'de en çok 18-30 yaş gurubu erkeklerin sporcu gıdaları kullandığını ifade eden Kurtuluş, "Türk erkekleri artık fiziklerine özen gösteriyor. Özellikle üniversite öğrencileri ve bekar erkekler fiziklerine daha çok dikkat ediyor. Birçok kişi televizyon ekranlarında gördükleri güzel vücutlu oyunculara özeniyor ve onlar gibi bir vücuda sahip olmak istiyor. Spartacus'ten sonra Kuzey ve Güney'de oynayan Kıvanç Tatlıtuğ'un vücudu Türk erkeklerini harekete geçirdi. Ekranlarda gördükleri kaslı oyuncuların, vücut gelişiminde protein tozu kullandıklarını öğrenen birçok kişi de çareyi bu ürünlerde arıyor" dedi.

'KAS'LAR ORTAYA ÇIKTI, METROSEKSÜELLİK BİTTİ

Kaslı vücuda sahip olmanın erkekler arasında adeta bir 'trend' haline geldiğine değinen Hasan Kurtuluş, "Eskiden metroseksüellik ön plandaydı. Son iki senedir ise kaslı vücut popüler oldu" diye konuştu. Bilinenin aksine doğru kullanıldığı zaman spor gıdalarının herhangi bir zararı olmadığını ifade eden Kurtuluş, şunları söyledi:

"Spor yaparken vücudumuz en çok protein ve karbonhidrata ihtiyaç duyar. Temel amaç, alınan karbonhidratla enerji sağlayıp, proteinle çalıştırdığınız kası yapılandırmaktır. Vücudunuzun ihtiyaç duyduğu proteini karşıladığınızda vücudunuz doğru bir şekilde gelişim gösterir. Bunun için protein içeren yiyecekler tüketmeniz şart. Bunlar; et, süt, yumurta ve protein içeren tahıllardır. Fakat bu besinleri alırken birçok kilo ve kolesterol yapıcı gıdalarda almış olursunuz. Bunu en aza hatta sıfıra indirmek için bu tozlara başvurmak en doğrusudur. Tabi ki aldığınız öğünlerin ve besinlerin yerini tutmaz çünkü protein tozları ek gıda sınıfındadır. İstenilen verimi alabilmek için günlük beslenme şeklinize devam edip bu tozları da doğru bir şekilde kullanmanız gerekir. Aksi takdirde gereken verimi alamazsınız."

SAĞLIĞA ZARARLARI YOK

Protein tozlarında dikkat edilmesi gereken en büyük hususun ham maddesi olduğunu vurgulayan Kurtuluş, "Bunları 3 sınıfta inceleyebiliriz. Soya bitkisinden üretilen soy proteini, süt ve yumurtadan elde edilen protein ve peynir altı suyundan (whey) üretilen proteindir. Protein tozlarının en doğru kullanım şekli, vücudunuzun hesaplanarak alması gereken protein miktarını idmandan yarım saat önce ve idmandan hemen sonra olmak üzere günde ortalama 2 kere almaktır. Protein tozları öğün olarak kullanılmamalıdır. Öğünlere takviye besin olarak ve gereken performansta idman yaptıktan sonra kullanıldığında maksimum verim sağlanır" ifadesini kullandı.

KARIN BAKLAVALARI ARTIK HAYAL DEĞİL

Sporcu gıdaları doğru kullanıldığı takdirde kişinin kaslı bir vücuda sahip olabileceğini söyleyen Hasan Kurtuluş, "Pazulu kollar ve karın baklavaları hayal olmaktan çıktı artık. Düzenli bir spor ve doğru ürünler eşliğinde istenilen vücuda ulaşılabilir" dedi. Protein7.com'da en çok satılan sporcu gıdaları arasında X-Pro protein tozlarının olduğunu dile getiren Kurtuluş, "Bu ürünler doğal içerikli olduğu için sağlığa zararları yok. Aynı zamanda kesin sonuç veriyor" diye konuştu.

ERKEKLER ARTIK LİGHT ÜRÜNLERİ TERCİH EDİYOR

Fiziklerine özen gösteren erkeklerin 'light' ürünleri tercih ettiğini belirten Hasan Kurtuluş, "Eskiden light ürünler erkekler tarafından ilgi görmüyordu. Günümüzde birçok erkek şeker yerine tatlandırıcı, beyaz ekmek yerine tahıllı ekmek ve light süt ürünlerini tüketiyor. Bu ürünleri kullanmak aynı zamanda vücut geliştirmede de önem taşıyor" ifadesini kullandı.

Bültenler / Güncel

Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title