Haber : Kılıçdaroğlu Adalet Yürüyüşü'nün Son Etabını Tek Başına Tamamladı - Haberler

Haberi Paylaş

Kılıçdaroğlu Adalet Yürüyüşü'nün Son Etabını Tek Başına Tamamladı

 - Güncelleme:

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü'nün son etabı olan 1 kilometreyi tek başına yürüdü. Geriye kalan 150 metreyi de miting alanında kurulan platformda tamamladı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu 25 gün önce Ankara Güvenpark'ta başlattığı Adalet Yürüyüşü'nün son etabında Dragos'tan Maltepe miting meydanına tek başına yürüdü.

Kılıçdaroğlu saat 16:00'da Dragos'tan çıkarak 3,5 kilometrelik son etabın yürüyüşüne başladı. Kemal Kılıçdaroğlu'na 2 kilometrelik bölümde CHP yöneticileri ve bazı partililer eşlik ediyor. 2 kilometrelik yürüyüşün ardından kısa bir mola verildi.

CHP lideri molanın ardından miting alanına kadar kalan son 1,5 kilometrelik son etabı ise yalnız yürüdü.

SON 150 METREYİ MİTİNG ALANINA YÜRÜYEREK TAMAMLADI

Kılıçdaroğlu, yürüyüşün son 150 metresini ise miting alanında kurulan platformda gerçekleştirdi ve toplam 432 kilometrelik Adalet Yürüyüşü'nün bu şekilde sonlandı.
CHP SUNUCUSU BOZKURT: 2 MİLYON KİŞİYE SUNUCULUK YAPIYORUM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşüne başlamasının beklendiği dakikalarda miting alanında kürsüye çıkan Barış Bozkurt, alanı dolduranlara hitaben "Bugün, burada sizlerin sayesinde ben de bir rekor gerçekleştiriyorum. Maltepe Meydanı'nda bulunan 2 milyon kişiye sunuculuk yapıyorum" diye seslendi. Bozkurt kürsüde yaptığı konuşmada "Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, bu platformdan yürümeye başladığında ve sonuna kadar gittiğinde sizlerden yüksek sesle 'hak, hukuk, adalet' sloganını uzunca söylemenizi rica ediyoruz. Bugün, burada sizlerin sayesinde ben de bir rekor gerçekleştiriyorum. Maltepe Meydanı'nda bulunan 2 milyon kişiye sunuculuk yapıyorum" dedi.

ALANA GİRİŞLER 12:30'DA BAŞLADI

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan başlattığı 'Adalet Yürüyüşünün mitingle son bulacağı Maltepe Parkı'na girişler başladı. Yoğun güvenlik önlemi alınan miting alanına vatandaşlar x-ray cihazlarda aranarak girmeye başladı.
POLİS KÖPEKLERİ ALANI TARADI

Çok sayıda güvenlik görevlisinin görev yaptığı mitingte, TOMA ve akrep gibi zırhlı araçlar da hazır bulunuyor. Polis helikopteri sürekli olarak alanın üzerinde tur atarken, miting alanına girişler başlamadan önce polis köpekleri de bomba araması yaptı. Bu arada miting alanında çok sayıda ambulans yer alırken, engelli vatandaşlar için tekerli sandalyeler bulunuyor.
VATANDAŞLAR AĞAÇ GÖLGELERİNDE MİTİNG SAATİNİ BEKLEDİ

Saat 1800'de başlayacak miting öncesinde sahil yolu trafiğe kapatılırken, miting alanı polis bariyerleri ile çevrildi. Ellerinde 'adalet' yazılı pankartlarla ve 'adalet yazılı tişörtleriyle bekleyen vatandaşlar, refüj ve miting alanı yakınlarında bulunan ağaç gölgelerinde miting saatinin gelmesini bekledi.
HAK ,HUKUK, ADALET SLOGANLARI YÜKSELİYOR

Miting alanına girenlerin ağırlıklı olarak Türk bayrakları, "Adalet" yazılı pankart, flama ve Atatürk posterleri taşıdıkları görülüyor. Alana, deniz yolu dahil 4 farklı arama noktasından giriş yapılıyor. Alandan yükselen müzikle halay çekenler, gölgede bir yer bulup mitingin başlama saatini bekleyenler var. 'Hak, hukuk, adalet' alanda atılan en sık slogan.

ONUR AKIN KONSERİ BAŞLADI

Alanda, saat 16.00'dan itibaren Zülfü Livaneli ve Onur Akın konser vermesi planlandı.

80 METRE UZUNLUĞUNDA SAHNEDEN HİTAP EDİYOR

Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasını 80 metre genişliğinde ve 20 metre derinliğinde olan bir sahneden yapıyor. Sahnenin arkasında 'Adalet' yazısı olan büyük bir pankart asılı. Kürsünün bulunduğu platformun bir tarafında büyük bir Türk bayrağı diğer tarafından ise Atatürk'ün resmi bulunuyor.

680 GAZETECİ AKREDİTE EDİLDİ

Mitingi yerli ve yabancı olmak üzere çok sayıda basın mensubu takip ederken, CHP basın bürosundan alınan bilgiye göre miting için 680 basın mensubunun akreditasyon yaptığı öğrenildi. Ayrıca basın mensupları, sahnenin hemen sağ tarafına kurulan büyük bir platformdan takip edebilecek.

VALİ ŞAHİN: 15 BİN POLİS GÖREVLENDİRDİK

İstanbul Valisi Vasip Şahin, CHP'nin yürüyüşü ve ardından Maltepe'de yapılacak mitingle ilgili 15 bin polisin görevlendirildiğini belirterek, "Güvenlik tedbirlerini en üst seviyede aldık" dedi. Şahin, "Cuma gününden itibaren sayın Kılıçdaroğlu ilimize girdi. Bugün de akşama doğru bir mitingleri olacak. O mitingde ve yürüyüşle ilgili biz toplam 15 bin polis görevlendirdik. Mitingin ve yürüyüş güzergahının güvenliği sağlamak üzere. Biz burada güvenlik tedbirlerini en üst seviyede aldık. İnşallah en güzel şekilde miting gerçekleşip kazasız belasız katılanların da memnun olduğu bir faaliyet gerçekleşecektir" diye konuştu.
DEV DİLEKÇE HAZIR

DHA'nın haberine göre; Öte yandan alan içinde yapımına dün başlanan dev dilekçe "İlgili makama" şeklinde yazıldı. Dilekçenin yanında ise adaleti simgeleyen Themis Heykeli"nin resmi yer alıyor.
Miting alanından diğer fotoğraflar:Haberler.com - Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Kemal Kılıçdaroğlu Maltepe Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title