Haber : KDK'ya en fazla şikayette bulunan 6. il Giresun oldu - Haberler

Haberi Paylaş

KDK'ya en fazla şikayette bulunan 6. il Giresun oldu

KDK'ya en fazla şikayette bulunan 6. il Giresun oldu

Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), yıllık başvuru raporunu açıkladı.

Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), yıllık başvuru raporunu açıkladı. Büyükşehirlerin ağırlıkta olduğu listede Giresun'un 6. sırada yer alması dikkat çekti.

2019 yılında Kamu Denetçiliği Kurumuna yapılan şikayetlerin iller bazında listelendiği raporda Giresun, 490 başvuruyla 6. sırada yer aldı. Kamu Denetçiliği Kurumuna yaptıkları başvurularla Başdenetçi Şeref Malkoç tarafından Ankara'ya davet edilen Bulancak Farkındalık Platformu gönüllü başkanı Gökhan Özcan konuyla ilgili olarak, "Bu sayı Temmuz 2019'da Giresun'da sadece 7 idi, o günlerde Kamu Denetçiliği Kurumu Başdenetçisi Şeref Malkoç Giresun'u ziyaret etmişti. Bu sayının azlığına vurgu yapmıştı. Bulancak Farkındalık Platformu olarak engellilerin sorunları başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın sorunlarını KDK'ya dilekçe yazarak gündeme taşıdık. 2019 yılı içerisinde KDK'ya Türkiye genelinde toplam 20 bin 968 dilekçe yazıldı ve Giresun ise 490 dilekçe ile 6. oldu. Sorunları KDK'ya taşımaya devam edeceğiz. Bu kadar fazla yazılan dilekçeler sonrası dikkat çekip Kamu Denetçiliği Kurumu Başdenetçisi Şeref Malkoç'un daveti üzerine Ocak ayında Ankara'da KDK'da görüşme yapmıştık" dedi. - GİRESUN

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Kamu Denetçiliği Kurumu Şeref Malkoç Giresun Ankara Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title