Kazdağları'nda karda yılkı atlarını görüntülediler - Haberler
Haberi Paylaş

Kazdağları'nda karda yılkı atlarını görüntülediler

İhlas Haber Ajansı - Emrah Elmas - Güncel
 - Güncelleme:

Kazdağları'nda karda yılkı atlarını görüntüledilerBALIKESİR Keşif Yolcuları Grubu, Kazdağları'nda yüksekliği zaman zaman bir metreyi aşan zorlu Eybek Zirvesi tırmanışı ile yabani yılkı atlarını görüntülediler.

Kazdağları'nda karda yılkı atlarını görüntülediler

BALIKESİR Keşif Yolcuları Grubu, Kazdağları'nda yüksekliği zaman zaman bir metreyi aşan zorlu Eybek Zirvesi tırmanışı ile yabani yılkı atlarını görüntülediler.

Balıkesir'in Havran ilçesi sınırlarında bulunan Kazdağlarının ikinci yüksek zirvesi civarında yaşayan yılkı atları, Keşif Yolcuları Grubu tarafından görüntülendi. Hanlar mevkiinden yaklaşık 3 saatlik zorlu kar tırmanışından sonra bölgeye ulaşan Ömer Aydemir, Yıldırım Alp, Mustafa Şıvka, Buket Şıvka ve Rıfat Yeniay Kazdağları'nda yüzyıllardır yabani olarak yaşayan yılkı atlarını görüntülemeyi başardılar. Yaklaşık bin 100 metrede karla kaplı dağlarda dolaşan yılkı atları Kazdağları'nın farklı güzellikleri arasında gösteriliyor. Ekip zaman zaman atlara ulaşabilmek için bir metreyi bulan kar ve poyraz ile de mücadele etmek zorunda kaldı.

İhlas Haber Ajansı / Emrah Elmas - Güncel

Balıkesir Kaz Dağı Yeniay kar Yerel Güncel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title