Haberi Paylaş

Kazakistan dış politikada dengeli olmaya devam edecek

Güncel Haberler

Kazakistan dış politikada dengeli olmaya devam edecek

Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, dünyadaki mevcut son derece zor bir jeopolitik duruma işaret ederek, "Dış politikamız dengeli, çok yönlü ve yapıcı olmaya devam edecek.

Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, dünyadaki mevcut son derece zor bir jeopolitik duruma işaret ederek, "Dış politikamız dengeli, çok yönlü ve yapıcı olmaya devam edecek." dedi.

Tokayev, ülkenin en büyük şehirlerinden Çimkent'e yaptığı ziyareti sırasında düzenlenen toplantıda konuştu.

Dünyadaki mevcut son derece zor jeopolitik duruma işaret eden Tokayev, "Dış politikamız dengeli, çok yönlü ve yapıcı olmaya devam edecek." dedi.

Uluslararası ilişkilerde adalet, içişlerine karışmama, devletin egemenliğine ve toprak bütünlüğüne saygı ilkelerinin güçlendirilmesini son derece önemli bulduklarını vurgulayan Tokayev, şunları kaydetti:

"Kazakistan, Rusya ile müttefik ilişkilerini daha da geliştirmek, Çin ile sonsuz bir stratejik ortaklık, kardeş Orta Asya devletleri olan Özbekistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Tacikistan ve tabii ki Türkiye ile kapsamlı iş birliğini geliştirmek için her türlü çabayı gösterecektir. Dünyanın tüm ilgili devletleriyle karşılıklı yarara dayalı ilişkileri geliştirmeyi sürdürecektir. Böyle bir dış politikanın halkımızın çıkarına olduğunun kanaatindeyim."

Kazakistan Türkiye Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title