Haberler

Kayseri'de İşçilerden "Düşük Zam" Eylemi

Abone Ol

Boydak Holding'e bağlı bazı fabrikaların işçileri, düşük zam yapıldığı gerekçesiyle iş bıraktı.

Boydak Holding bünyesindeki fabrikalarda çalışan bazı işçiler, sendika ile işveren arasında devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde yüzde 6'lık zam anlaşması yapıldığı iddiası üzerine iş bırakma eylemi yaptı.

Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren bazı fabrikaların işçileri, dün gece başlattıkları iş yavaşlatma eyleminin ardından bugün iş bırakarak holding binasına yürüdü.

Holding binası önünde toplanan işçiler, yaklaşık bir aydır süren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde beklediklerinin  altında zam oranıyla anlaşmaya varıldığını iddia ederek taleplerini dile getirdi.

Burada işçilere konuşan Boydak Holding CEO'su Memduh Boydak, toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin devam ettiğini, iddia edilen yüzde 6'lık zammın gerçek dışı olduğunu söyledi.

İşçilerin bir an önce iş başı yapması gerektiğini belirten Boydak, "Haklarımızı demokratik yöntemlerle dile getirmemiz gerekiyor. Bu şirketlerin yaşamasını istiyorsak işlerimizin başına dönelim. Şu an sizin yaptığınız yanlış bir tepkidir. İş barışına zarar verecek hal ve hareketlerden kaçınalım. Sizleri anlıyoruz, sizlerle beraberiz. Görüşmelerde sendika yüzde 30 istedi. Bizde yüzde 10 teklif ettik. Görüşmeler devam ediyor" diye konuştu.

50 yıldır iş barışıyla çalışan şirketlerine nifak sokmaya hiç kimsenin hakkı olmadığını dile getiren Boydak, daha önce böyle bir tepkiyle hiç karşılaşmadıklarını aktardı.

Boydak, şubat ayının sonunda görüşmelerin neticeleneceğini de sözlerine ekledi.

CHP İl Başkanı Mustafa Ayan da işçilerin beklediği alana gelerek işçi temsilcileriyle görüştü. Bu sırada bazı işçiler siyaset istemediklerini belirterek Ayan'a tepki gösterdi. Ayan, daha sonra holding yetkilileriyle görüşmek için binaya girdi.

Yüzde 30 zam ve eski çalışanlar gibi yılda 3 ikramiye istediklerini söyleyen işçilerin holding binası önündeki bekleyişleri devam ediyor. - Kayseri

Kaynak: AA / Güncel

Boydak Holding Memduh Boydak Mustafa Ayan Kayseri Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Konyaspor-Sivasspor maçı ne zaman, saat kaçta? Konyaspor-Sivasspor hangi kanalda, şifresiz mi? Bugün hangi diziler var? 11 ARALIK TV YAYIN AKIŞI! Bu akşam televizyonda neler var? Gamze Taşcıer kimdir? Halk Tv konuğu Gamze Taşcıer kaç yaşında, nereli? Gamze Taşcıer biyografisi! İşsizlik oranı yüzde kaç oldu? SON DAKİKA! TÜİK işsizlik oranı nedir? Survivor 2024 All Star Yeni Takımlar Belli Oldu | Kırmızı-Mavi Takım yarışmacıları kimler? Survivor All Star yeni kadrosu açıklandı! Survivor ne zaman başlayacak? 2024 SURVİVOR ALL STAR KADROSU! Survivor takımları belli oldu mu? Asgari Ücret Tespit Komisyonu ne zaman toplanacak? Ocak 2024 asgari ücret ne kadar? Asgari ücrete zam ne kadar olacak? MasterChef dün akşam kim elendi? 10 Aralık MasterChef'e kim veda etti? Resmi Gazete Atama Kararları! Bugünün (11 Aralık) kararları neler? 2724 sayılı Resmi Gazete yeni düzenleme! Telefon ne zaman icat edildi? Telefon mu telgraf mı önce icat edildi? Telefon icat tarihi nedir? 11 Aralık 2023 Resmi Gazete atama kararları! Resmi Gazete bugünün kararları neler? NACİ GÖRÜR İSTANBUL DEPREMİ AÇIKLAMASI NEDİR? İstanbul'un en tehlikeli semtleri, ilçeleri neresi? Naci Görür istanbul depremi için ne dedi? BARAJ DOLULUK ORANLARI 10 ARALIK: İstanbul (İSKİ) baraj doluluk oranları yüzde kaç, İstanbul'un kaç günlük suyu kaldı? İBB İyi Parti Grup Başkan Vekili İBRAHİM ÖZKAN KİMDİR, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Halk TV konuğu İbrahim Özkan biyografisi! YARGI YEKTA DİZİDEN AYRILIYOR MU? Yargı dizisindeki Yekta (Uğur Polat) öldü mü, diziden neden ayrılıyor?
title