Haberi Paylaş

Kastamonu gündem haberi... Kastamonu'da çocuklar yaptıkları aşureyi komşularıyla paylaştı

Güncel Haberler

Kastamonu gündem haberi... Kastamonu'da çocuklar yaptıkları aşureyi komşularıyla paylaştı

Kastamonu haberi... Kastamonu'da çocuklar yaptıkları aşureyi komşularına ikram etti.

Kastamonu'da çocuklar yaptıkları aşureyi komşularına ikram etti.

Kastamonu Belediyesi Çocuk Bakımevi öğrencileri muharrem ayı dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlikte, öğretmenlerinin yardımıyla aşure yaptı. Aşure yapımı sırasında bakımevindeki çocuklara aşure geleneği hakkında da bilgiler verildi.

Pişen aşureyi tabaklara koyan çocuklar daha sonra bakımevi çevresindeki evleri ziyaret ederek komşularına aşure dağıttı. Çocuklardan aşure alan vatandaşlar teşekkür etti.

Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, gazetecilere, çocukların geleneklerini öğrenerek büyümesi için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Vidinlioğlu, "Bu tür etkinlikleri yaparak onların örf ve adetlerimizi öğrenerek büyümesini istiyoruz. Hem aşure yaptılar hem de komşularıyla bunu paylaştılar. Hepsini tebrik ediyorum." dedi.

???????

Kaynak: AA / Özgür Alantor - Güncel

Kastamonu Çocuk Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title