Haberler

Kastamonu'da yazılım ve tasarım temalı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı

Güncelleme:

Kastamonu'da düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı'nda yazılım ve tasarım temalı 19 proje sergilendi. İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, fuarın gençlere yeni ürünleri tanıtmak ve gelecekte nelerin beklediğini göstermek amacıyla düzenlendiğini belirtti. Fuarda ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı'nın Mobil Bilim Merkezi de ziyaretçilere açık olacak.

Kastamonu'da yazılım ve tasarım temalı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı'nın açılışı gerçekleştirildi.

Şehit Mehmet Yılmaz İmam Hatip Ortaokulu'nda açılan fuarda, tasarım projelerinden yangınların önüne geçecek çalışmalara, kaçak yakıt kullanımından, suyla çalışan forklift sistemlerine kadar 19 proje yer aldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, gazetecilere yaptığı açıklamada, fuarın verimli sonuçları olacağına inandığını söyledi.

Dünyanın hızlı bir değişim içinde olduğunu anlatan Gümüş, "Dijital bir çağdan bahsediyoruz. Bu çağın içerisinde meslekler farklılaşıyor, yeni yeni ürünler ortaya çıkıyor. Bu ürünleri yapacak olanlar da şu an bizim Kastamonu'muzdaki kıymetli gençlerimiz olacak. Onlara hem yeni ürünleri tanıtmak hem de gelecek yüzyılda onları neler beklediğini göstermek amacıyla bir etkinlik düzenledik." dedi.

Fuarda, Milli Eğitim Bakanlığının Mobil Bilim Merkezi'nin ziyarete açık olacağını anlatan Gümüş, "Öğrencilerimizin ortaya çıkardığı eserlerin yanında Milli Eğitim Bakanlığının Mobil Bilim Merkezi'ni getirdik. Bilim otobüsünü bir hafta ilimizde ağırlayacağız. Diğer okullarımızdaki öğrencilerimiz de içerisinde eğlenceli vakit geçirecekler. İçerisinde uzay yolculuğundan tutun da sonsuzluk deneylerine kadar birçok şeyi yapacaklar. Bu deneyimi de bir esere dönüştürecekler. Büyük ve güçlü Türkiye hedeflerine yol almış olacaklar. Türkiye Yüzyılı'nı da tüm dünyaya göstermiş olacağız." diye konuştu.

Bilim otobüsünü gezen öğrenci ve öğretmenler daha sonra okul bahçesinde roket gösterisi ile çeşitli deneyler yaptı. Okulun fen laboratuvarının açılmasının ardından program sona erdi.

Mobil Bilim Merkezi bir hafta boyunca ziyarete açık olacak, fuar ise yarın sona erecek.

Kaynak: AA / Güncel

Milli Eğitim Bakanlığı Kastamonu Yazılım Tübitak Gümüş Etkinlikler Güncel Haberler

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Sokak hayvanları teklifinin komisyon görüşmelerinde gerilim had safhada! İçeride tartışma, koridorda arbede yaşandı

Sokak hayvanları teklifinin komisyon görüşmelerinde gerilim had safhada! İçeride tartışma, koridorda arbede yaşandı

Bakmadan Geçme

Lamine Yamal'ın sevgilisi kim? Yamal'ın sevgilisi var mı, kaç yaşında, nereli, boyu kaç? 17-18 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 17-18 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İsmail Kartal kalp krizi mi geçirdi? İsmail Kartal'ın sağlık durumu ve iddialar hakkında açıklama geldi İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Menderes ve Tire 17-18 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Beşiktaş Shakhtar Donetsk maçı hangi kanalda? BJK Shakhtar Donetsk maçını hangi kanal veriyor, nereden izlenir? EXXEN canlı maç izle! (BEŞİKTAŞ-SHAKHTAR) EXXEN kesintisiz donmadan canlı yayın! 17 Temmuz EXXEN spor canlı izle! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? İslahiye, Nurdağı, Oğuzeli 17-18 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! İznik Gölü nerede? İznik Gölü hangi şehirde, nereye bağlı? Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Sarıçam, Ceyhan, Kozan 17-18 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Meram, Ereğli, Akşehir 17-18 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! Kıbrıs'ta gezilecek yerler listesi : Kıbrıs seyahatinde nerelere gidilir? Kıbrıs'ın en güzel şehri hangisi? Kıbrıs'ı gezmek için kaç gün gerekli? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Nilüfer, Gemlik, Osmangazi 17-18 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Manavgat, Konyaaltı, Serik 17-18 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Ümraniye, Bağcılar, Bahçelievler 17-18 Temmuz 2024 İstanbul su kesintisi listesi!
Dünyaca ünlü bankadan Türkiye için tahmin: Enflasyon yüzde 40'a gerileyecek

Dünyaca ünlü bankadan Türkiye için tahmin: Enflasyon yüzde 40'a gerileyecek

title