Haberler

Kartepe Bilgi Evlerinde Yerli Malı Heyecanı

Güncel Haberler

Şükrü Karabalık, "Yeni neslin bilgiyle yetişmesi adına hayata geçirdiğimiz bilgi evlerinde genç umudumuz olan sizlerin bu başarılı performansı bizi çok mutlu etmekte" dedi.

12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan Yerli Malı Haftası, Kartepe Belediyesi bilgi evleri ve kütüphaneleri üyesi miniklerin hazırladığı ortak etkinlikle Tepetarla Mahallesi'ndeki Evliya Çelebi Bilgi Evi'nde anlamlı bir şekilde kutlandı. Etkinlikte miniklerin heyecanına ortak olan Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, "Yeni neslin bilgiyle yetişmesi adına hayata geçirdiğimiz bilgi evlerinde genç umudumuz olan sizlerin bu başarılı performansı bizi çok mutlu etmekte" dedi.

Kartepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü koordinatörlüğünde hayata geçirilen Rahmiye Mahallesinde İbn-i Sina Eğitim ve Sanat Merkezi, Yeşiltepe Mahallesi'ndeki Hoca Ahmet Yesevi Bilgi Evi, Arslanbey Orta Mahallesi'ndeki Yunus Emre Eğitim ve Sanat Merkezi, İbrikdere Mahallesi'ndeki Mehmet Akif Ersoy Bilgi Evi, Ataşehir Mahallesi'ndeki Ali Kuşçu Bilgi Evi, Kızılcıklık Mahallesi'ndeki Ömer Seyfettin Bilgi Evi, Suadiye Halk Kütüphanesi ve Köseköy Nazım Demirci Halk Kütüphanesi üyesi minikler Tepetarla Mahallesi'ndeki Evliya Çelebi Bilgi Evi'nde Yerli Malı Haftası ile ilgili etkinlikte bir araya geldi.

Haftanın özelliğine uygun olarak, yerli malı tüketim bilincinin artırılması vurgusuyla hazırlanan etkinlikte minikler hünerlerini sergilediler. Belediye Başkanı Şükrü Karabalık'ın da miniklerin heyecanına ortak olduğu etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. Hazırladıkları dövizlerle yerli malının ve tutumlu olmanın önemini vurgulayan minikler okudukları şiir ve özlü sözler yanında seslendirdikleri şarkılarla yanında hazırladıkları ürünlerle haftayı anlamlı bir şekilde kutladılar.

Miniklere hazırladıkları program için teşekkür eden ve başarılı performanslarından dolayı kutlayan Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, "Sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde ilçede hayata geçirdiğimiz Eğitim Sanat Merkezleri, Bilgi Evleri ve Kar-Mek kurslarına katılan üyelerin hazırladıkları bu tür etkinlikler bize ne kadar doğru işler yaptığımızı göstermekte. Yeni neslin bilgiyle yetişmesi adına hayata geçirdiğimiz bilgi evlerinde genç umudumuz olan sizlerin bu başarılı performansı bizi çok mutlu etti. Geleceğimiz olan çocuklarımızın kültürel ve sosyal etkinliklerle hem kötü alışkanlıklardan uzak tutulacak hem de sosyal hayatla daha barışık olacağı bu bilgi yuvalarında daha üretken ve verimli bir nesil olarak geliştiğini görmek bize gurur veriyor. Size ne yapsak azdır. Biz sizi çok seviyor ve önemsiyoruz" dedi.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Şükrü Karabalık Evliya Çelebi Bilgi Evleri Kartepe Güncel Haberler

title