Karaman'da vaka sayısı azaldı - Haberler
Haberi Paylaş

Karaman'da vaka sayısı azaldı

Demirören Haber Ajansı - Muammer Şen - Güncel
 - Güncelleme:
Karaman'da vaka sayısı azaldı

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı son bir haftalık vaka sayısı en çok azalan iller arasında Karaman'da yer aldı.

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı son bir haftalık vaka sayısı en çok azalan iller arasında Karaman'da yer aldı. Karaman'da 8-14 Mayıs tarihleri arasında 100 bin nufusta vaka sayısı 129,85 iken, 15-21 Mayıs tarihleri arasında ise bu rakamın 72,57'ye düştüğü görüldü.

254 bin nüfusa sahip Karaman'da vaka sayılarının yükselmesiyle birlikte Vali Mehmet Alpaslan Işık'ın talimatıyla kentteki denetimler artırıldı. Polis, kentin bir çok noktasında kontrol noktası oluştururken, halkın yoğun olduğu bölgelerde de sık sık sosyal mesafe ve maske denetimleri yaptı. 17 gün süren tam kapanma süresince halkın büyük bir çoğunluğunun kurallara uyduğu görüldü. Geçen süreç sonucunda  8-14 Mayıs tarihleri arasında 100 bin nufusta vaka sayısı 129,85 iken 15-21 Mayıs tarihleri arasında ise 72,57'ye düştü.


Demirören Haber Ajansı / Muammer Şen - Güncel

Fahrettin Koca, Karaman, Mayıs, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title