Haberler

Karabalık, Tepetarlalılarla Bilgi Evi'nde Buluştu

Güncel Haberler

Şükrü Karabalık, nüfusu en az mahallelerden olan Tepetarla Mahallesi sakinleri ile Evliya Çelebi Bilgi Evi'nde sohbette bir araya geldi.

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, nüfusu en az mahallelerden olan Tepetarla Mahallesi sakinleri ile Evliya Çelebi Bilgi Evi'nde sohbette bir araya geldi. Başkan Karabalık'ın Tepetarla'ya gelen ilk aday adayı olduğunu belirten mahalle sakinleri, "Başkanım o koltuk size yakışıyor" dediler.

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, vatandaşları yaklaşan seçim süreci ile ilgili ve sağlanan belediye hizmetleri konusunda bilgilendirdiği mahallelerdeki sohbetlerini Tepetarla Mahallesi'nde sürdürdü. Ak Parti Kartepe İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi programları çerçevesinde geçtiğimiz ay Kartepe Belediyesi tarafından açılan Evliya Çelebi Bilgi Evi ve muhtarlık ofisinin bulunduğu binada gerçekleşen sohbette Başkan Karabalık'a, Ak Parti Kartepe İlçe yöneticileri, Kartepe Belediye meclis üyeleri Ercan Akçil, Hakkı Tandoğan, Yusuf Özdemir, Orhan Akyüz, mahalle muhtarı, sivil toplum örgütü temsilcileri eşlik etti.

Sohbetin gerçekleştiği binada hizmet veren Evliya Çelebi Bilgi Evi gibi farklı mahallelerde 8 bilgi evi ile gençleri kültürel ve sosyal etkinliklerle hem kötü alışkanlıklardan uzak tutmak hem de sosyal hayatla barışık kılmak adına yeni neslin bilgiyle yetişmesine imkan verdiklerini hatırlatan Başkan Karabalık, "Geleceğimizi önemsiyoruz. En büyük zenginliğimiz olan iyi yetişmiş bir nesil ile ülkemizin gelecek hedeflerine ulaşmak için biz de üzerimize düşenleri yapıyoruz" dedi.

Belediyecilik hizmetleri yanında sosyal belediyeciliğin gerekleri çerçevesinde göbek bağı, yaşlı bakım hizmeti, cenaze evlerine yemek, cemiyetlere masa sandalye desteği gibi belediye hizmetleriyle gönüllere de hizmet verdiklerini hatırlatan Başkan Karabalık, "Kısacası bir Alo dediğinizde her zaman yanınızdayız. Kartepelilerin acısına ve sevincine ortak olmak adına gönüllere hizmet ettik ve etmeye devam edeceğiz. Bu konuda sizlerin desteğini geçmişte olduğu gibi bundan sonrada görmek en büyük arzumuz" dedi.

Soruları da yanıtlayan Başkan Karabalık'a Tepetarlalılar verdiği hizmetler için teşekkür etti. Mahallenin kanaat önderleri Tepetarla'ya gelen ilk aday adayı olarak Başkan Karabalık'ı gördüklerini belirterek, "Sizden başka gelen aday adayı yok. Sizi seviyoruz. Başkanım o koltuk size yakışıyor" dediler.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Şükrü Karabalık Evliya Çelebi Ak Parti Kartepe Güncel Haberler

title