Karabağ  gazileri Meclis'e ziyaret - Haberler
Haberi Paylaş

Karabağ  gazileri Meclis'e ziyaret

Demirören Haber Ajansı - Besti Karalar - Güncel
 - Güncelleme:
Karabağ  gazileri Meclis'e ziyaret

Karabağ Savaşı gazileri TBMM'deAZERBAYCAN'ın, Ermenistan'ın 1990'lı yıllarda 3 yılda işgal ettiği toprakları 44 günde kurtardığı 2'nci Karabağ Savaşı'nda gazi olanlar, TBMM'yi ziyaret etti.

Karabağ Savaşı gazileri Tbmm'de

AZERBAYCAN'ın, Ermenistan'ın 1990'lı yıllarda 3 yılda işgal ettiği toprakları 44 günde kurtardığı 2'nci Karabağ Savaşı'nda gazi olanlar, Tbmm'yi ziyaret etti.

Azerbaycan Askeri Dernekler Başkanı Emin Hasanlı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Beyazıt Yumuk ve beraberindeki 2'nci Karabağ Savaşı'nda gazi olan askerler, Tbmm'de bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Heyet, TBMM Genel Kurulu ile 15 Temmuz 2016'daki FETÖ'nün darbe girişimi sırasında bombalanan yerleri inceledi.

Başkan Hasanlı, Türkiye'nin Karabağ Savaşı'nda Azerbaycan'ın yanında durduğunu belirterek, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ' Azerbaycan'ın sevinci bizim sevincimiz, kederi bizim kederimizdir' demiştir. Azerbaycan ile Türkiye kardeştir. Bu kardeşliğimiz ebedidir, dünya bunu gördü. Azerbaycan, topraklarını düşmandan kurtardı. Ne mutlu bize; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yarattığı Meclis'teyiz. Burası Gazi Meclis'tir. Biz her zaman Türkiye'nin yanındayız" dedi.

Azerbaycan Askeri Dernekler Başkanı Hasanlı, Türkiye'nin yanlarında bulunmasının kendilerine güç verdiğini vurguladı.

Demirören Haber Ajansı / Besti Karalar - Güncel

Azerbaycan, Ermenistan, Gazi, TBMM, Politika, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title