Haberler

Kar altında doğan kuzusunu üşümesin diye sırt çantasında taşıdı

Güncel Haberler

Kar altında doğan kuzusunu üşümesin diye sırt çantasında taşıdıKARABÜK Karabük'te, hayvancılıkla uğraşan Mustafa Çelik, otlatmaya ormanlık alana getirdiği koyunlarından biri kar yağışı altında sancılanınca doğum yaptı.

Kar altında doğan kuzusunu üşümesin diye sırt çantasında taşıdı

KARABÜK Karabük'te, hayvancılıkla uğraşan Mustafa Çelik, otlatmaya ormanlık alana getirdiği koyunlarından biri kar yağışı altında sancılanınca doğum yaptı. Çelik, doğan kuzusunu üşümesin diye sırt çantasına koyarak yaklaşık 10 kilometre mesafedeki evinin önündeki ahıla taşıdı.

Kapullu Mahallesi'nde yaşayan Mustafa Çelik, sabahın erken saatlerinde yaklaşık 100 kadar küçükbaş hayvanını ormanlık alana otlatmaya götürdü. Bir süre sonra kar yağışıyla yüksek kesimler beyaza bürünürken, sürüdeki koyunlardan biri sancısı başlayınca doğum yaptı. Kar yağışı ve doğum sonrası geri dönmeye karar veren Çelik, doğan kuzuyu ise üşümemesi için sırtındaki çantasına koyduktan sonra yaklaşık 10 kilometre mesafedeki evinin önündeki ahıla götürmek için yola koyuldu.

Mustafa Çelik, "Kar yağmaya başladığı anda koyun baktım sancılandı, doğum yapıyor. Hiç dokunmadım. Annesini biraz emdikten sonra üşümesin diye çantamda evime götürüyorum." dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Mustafa Çelik Karabük Yerel Güncel Haberler

title