Haber : Kamalak: Siyonizmin Oyunlarına Gelmeyelim - Haberler

Haberi Paylaş

Kamalak: Siyonizmin Oyunlarına Gelmeyelim

Kamalak: Siyonizmin Oyunlarına Gelmeyelim

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, partisinin 4'üncü Olağan Kongresi'ne katılmak üzere Van'a geldi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, partisinin 4'üncü Olağan Kongresi'ne katılmak üzere Van'a geldi. Kamalak, "IŞİD'i doğuran sebepler nelerdir, onun eline o silahları veren kimlerdir, perdenin gerisinde kimler var? Sakın bunlar dün Çanakkale'de dedelerimizi şehit edenlerin torunları olmasın. Bu oyunu bozmamız lazım. Küresel empezyalizmin, ırkçı siyonizmin oyunlarına gelmeyelim" dedi.

Van'ın 5 yıldızlı Elit Word Otel'de yapılan SP Van 4'üncü Olağan Kongresi'ne, SP Genel Başkanı Kamalak'ın yanı sıra Ak Parti İpekyolu İlçe Başkanı Rasim Aslan, CHP İpekyolu İlçe Başkanı Mehmet Körükçü, Hüda-Par İl Başkan Yardımcısı Fevzi Doğan, Kürdistan Özgürlük Partisi İl Başkanı Mehmet Kasım, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Abbas Güngör, Vasiad Başkan Yardımcısı Kudbettin Baştuğ ve partililer katıldı. Kongrede konuşan SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, İslam tarihinde Kürtlerin önemli bir yeri olduğunu ve İslam'ı ilk kabul eden milletin Kürtler olduğunu söyledi. Kamalak, İslam coğrafyasının dağıldığı bir dönemde çıkarak herkesi bir araya getiren komutan Selahaddin-i Eyyübi'nin de bir Kürt olduğunu belirterek, Selahaddin-i Eyyübi için Kürt, Türk veya farklı bir milletin önemli olmadığını, önem verdiği ortak değerin İslam olduğunu söyledi. Kamalak konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bölgemizdeki olayları hepiniz biliyorsunuz. Neticede bakıyorsunuz gelinen nokta bakımından adeta ayrılık rüzgarları esmeye estirilmeye başladı. Biz Saadet Partisi olarak şunu söylüyoruz. Bu yörenin aklı selim sahibi insanlarına; siz misalen Suriye'ye Irak'a Mısır'a, Pakistan'a, İran'a, Fas'a, Afganistan'a vizesiz olarak pasaportsuz olarak gitmek mi isterseniz yoksa, Türkiye'de diğer illerdeki akrabalarınızı bile pasaportla, vizeylemi ziyaret etmek istersiniz? Bir insan kardeşini ziyaret için pasaporta mı ihtiyaç duymalı'Gelin yeni bir dünya haritası çizelim. İslam birliğini tesis edelim. Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Alevi, Sünni, hepsi kardeştir. Şu halde gelin kardeşlerim gelin bu birlikteliği tesis edelim. Küresel empezyalizmin, ırkçı siyonizmin oyunlarına gelmeyelim. Şu anda Müslüman kardeşlerimiz küresel emperyalizmin ürettiği silahlarla 'Allah'u Ekber' diyerek birbirini katlediyor. Ölen de, öldüren de cehennemliktir. Yazıktır, bu oyunu bozmamız lazım. Bu oyunu bozacak yegane partide Saadet Partisi'dir."

Bir delegenin IŞİD terör örgütü ile ilgili sorduğu soruyu da cevaplayan Kamalak, "IŞİD'i doğuran sebepler nelerdir, onun eline o silahları veren kimlerdir, perdenin gerisinde kimler var? Sakın bunlar dün Çanakkale'de dedelerimizi şehit edenlerin torunları olmasın. Bu oyunu bozmamız lazım. Merkez Parti'nin kurucu genel başkanı Abdurrahman Karslı bir açıklama yaptı. 'Falan parti, bir dış alem projesidir' dedi. Amerika, İsrail ve İngiltere'nin projesi dedi. Bu proje ilk başta Erbakan'a teklif edildi. Bugün IŞİD çıktı, Suriye çökertildi, Irak üç parçaya bölündü, Libya kıyıma uğradı. Kimin işine yarıyor bunlar, tabi ki İsrail'in. Ama kardeşin kardeşi öldürmesine kati suretle karşıyız. Üzerimize tanklarla yürüdüklerinde bile pes etmedik, yolumuza devam ettik "diye konuştu. - Van

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Mustafa Kamalak Saadet Partisi İslam Politika Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title