Kadıköy'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları - Haberler
Haberi Paylaş

Kadıköy'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Bültenler - Güncel
 - Güncelleme:
Kadıköy'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümlerini her yıl büyük bir coşkuyla ve farklı etkinliklerle kutlayan Kadıköy Belediyesi, bu yıl da zengin bir program hazırladı.

GENÇLERLE MEŞALE YAKMA TÖRENİ

Kadıköy'de Cumhuriyet Haftası kutlamaları, Kadıköy İskele Meydanı'nda düzenlenen geleneksel Meşale Yakma Töreni ile başladı.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Kadıköy Belediyesi tarafından Bahariye ve Bağdat caddelerinde bayrak dağıtımı yapıldı.

BOĞAZİÇİ CAZ'DAN CUMHURİYET ŞARKILARI

26 Ekim Çarşamba günü Boğaziçi Caz Korosu, Kadıköy Belediye Binası Bahçesi'nde şarkılarını Cumhuriyet için söyleyecek.

FOTOĞRAFLARLA ATATÜRK

Moda Deniz Kulübü tarafından düzenlenen " Mustafa Kemal Atatürk'ü Anlamak" başlıklı fotoğraf sergisi Moda Deniz Kulübü Sanat Galerisi'nde gerçekleşecek. Dört gün boyunca sürecek sergi, 13.00 – 18.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.

ATATÜRK VE CUMHURİYET

Yrd. Doç. Dr. Orhan Çekiç, Erenköy Gönüllüleri davetiyle 28 Ekim Cuma günü saat 14.00'de Kozyatağı Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda "Atatürk ve Cumhuriyet" başlıklı bir panel verecek.

KARİKATÜR SERGİSİ

Kadıköy Belediyesi'nin kültür sanat alanında özgün projelerinden biri olan Karikatür Evi, Cumhuriyet Bayramı programı için "Cumhuriyet Karikatürleri" sergisini düzenliyor. Sergi, 28 Ekim – 20 Kasım tarihleri arasında açık olacak.

BÜYÜK NUTUK

Araştırmacı yazar Alev Çoşkun ve Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz'un konuşmacı olacağı panel, Barış Manço Kültür Merkezi'nde 29 Ekim Cumartesi saat 16.00'da gerçekleşecek. Cumhuriyet Kadınları Derneği tarafından düzenlenen panelde, Atatürk'ün hayatı konuşulacak.

CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının doruk noktasını ise her yıl olduğu gibi bu yıl da Bağdat Caddesi'ndeki "Cumhuriyet Yürüyüşü" oluşturuyor. Yüzbinler, Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle 29 Ekim Cumartesi akşamı Bağdat Caddesi'nde buluşacak. Bu yıl 23. kez düzenlenecek olan geleneksel Cumhuriyet yürüyüşü, her zaman olduğu gibi Suadiye Işıklar'da saat 19.00'da başlayacak.

CUMHURİYET'İN MÜZİĞİ

Cumhuriyet dönemi kültür politikaları içersinde, besteciliğin ve müzikteki değişimlerin konuşulacağı paneli, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Etnomüzikoloji ve Folklor Anabilim Dalı düzenliyor. 30 Ekim Pazar günü saat 19.00'da başlayacak panel Barış Manço Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek.

BEHRAMOĞLU ANLATACAK

Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının son etkinliği ise 2 Kasım Çarşamba günü saat 20.00'de şair ve yazar Ataol Behramoğlu'nun Cumhuriyet'i ve Atatürk'ü anlatışı olacak. Acıbadem Gönüllüleri'nin düzenlediği etkinlik, Kozyatağı Kültür Merkezi Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi'nde gerçekleşecek.

Bültenler / Güncel

Mustafa Kemal Atatürk Kadıköy Belediyesi 29 Ekim Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title