Haberi Paylaş

Japonya'da 7.3 büyüklüğünde depremDepremin ardından tsunami uyarısı yapıldı

Güncel Haberler

- Japonya'da 7.3 büyüklüğünde deprem Depremin ardından tsunami uyarısı yapıldı Japonya'da merkez üssü Fukuşima eyaleti açıkları olan 7.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

- Japonya'da 7.3 büyüklüğünde deprem

Depremin ardından tsunami uyarısı yapıldı

TOKYO - Japonya'da merkez üssü Fukuşima eyaleti açıkları olan 7.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin ardından Fukuşima ve Miyagi eyaletleri için tsunami uyarısı yapıldı.

Japonya'da 7.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Japonya Meteoroloji Ajansı tarafından yapılan açıklamada, depremin yerel saat ile 23.36'da Fukuşima eyaleti açıklarında 60 kilometre derinlikte meydana geldiği bildirildi.

Depremin ardından Fukuşima ve Miyagi eyaletleri için tsunmai uyarısı yapılırken, deprem başkent Tokyo ve Iwate, Yamagata ve Aomori eyaletlerinde de hissedildi.

Japonya'nın ulusal afet uyarı sistemi "J-Allert" binlerce Japon vatandaşına anlık uyarı gönderdi. Riskli bölgelerde bulunan halka, yüksek kesimlere gitme çağrısı yapılırken, dalga yüksekliğinin 1 metre olarak tahmin edildiği bildirildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Burak Ersoy - Güncel

3. Sayfa Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title