Haberler

"İzmir İşgal Altında" Diyen Bakan Kurum'a İstifa Çağrısı

Güncelleme:

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un "İzmir işgal altında" sözleri İzmir'de büyük tepki çekti. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel "Hesap gününüz yaklaştıkça diliniz daha da çirkinleşiyor" derken CHP İzmir milletvekilleri de Bakan Kurum'a istifa çağrısı yaptı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un "İzmir işgal altında" sözleri İzmir'de büyük tepki çekti. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel "Hesap gününüz yaklaştıkça diliniz daha da çirkinleşiyor" derken CHP İzmir milletvekilleri de Bakan Kurum'a istifa çağrısı yaptı.

Murat Kurum'un katıldığı bir televizyon programında söylediği "Şu an maalesef İzmir, beceriksizlik, liyakatsizlik ve bu noktada algı oluşturarak işgal altındadır. İzmir yönetimi işgal altındadır. Onlar 'Osmanlı'yı işgal etti' diye anlatıyor gerçi ama" sözler İzmir'de büyük tepki gördü. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve CHP İzmir milletvekilleri, sosyal medya hesaplarından açıklama yaparak Bakan Kurum'u istifaya davet etti. O açıklamalardan bazıları şöyle:

CHP İZMİR İL BAŞKANI DENİZ YÜCEL: 'Beceriksizlik, liyakatsizlik ve algı oluşturma.' Sayın Bakan Murat Kurum, kendini ve saray iktidarını tarif etmiş. Kendi çocuklarını Harvard, Indiana ve Berkley üniversitelerinde okutup gariban Anadolu çocuklarının okuduğu köy okullarını kapatan, onları FETÖ okullarına ve yurtlarına mahkum eden, milletimize açlık ve sefaleti reva görenler; yalana, iftiraya, çamur atmaya devam ediyor. Bu ülkeyi 20 yıldır tek başınıza yönetiyorsunuz, hayat pahalılığından işsizliğe, adalar krizinden mülteci sorununa, FETÖ belasından PKK belasına bütün sorunların sorumlusu sizsiniz. Hesap gününüz yaklaştıkça diliniz daha da çirkinleşiyor. Ha bir de şunu hatırlatalım; Tunç Soyer' in babası Nurettin Soyer, sizin 'Ne istediniz de vermedik, bitsin artık bu hasret' diye özlemle seslendiğiniz, 'Bu ülkenin yetiştirdiği bir kıymettir' dediğiniz FETÖ elebaşı hain Fetullah Gülen hakkında ilk iddianameyi düzenleyen Cumhuriyet savcısıdır.

CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ MAHİR POLAT: Dün de aynıydı, bugün de aynı. İzmir'e bakışları hiçbir şekilde değişmedi. Dün 'Gavur İzmir, sümüklü İzmir' dediler, bugün ise 'İzmir işgal altında' diyorlar. İzmir'in işgali 100 yıl önce bitti. İzmir'e bir daha kirli bir zihniyetin ayak basmasına asla İzmirliler izin vermeyecektir.

CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ EDNAN ARSLAN: Ne demek 'İzmir işgal altında?' Aklınızı başınıza alın. 100 yıl önce bu işgali sonlandırmış, tarihi kahramanlıklarla dolu şanlı İzmirlilere ve vatansever Türk milletine bu hakareti yapamazsınız. Bu sözleri, İngiliz zırhlısı ile kaçanları ve o gün denize dökülen emperyalistleri destekleyenler ancak edebilir. Sayın Genel Başkan'ımızın sorusunu hatırlatıyor ve tekrar ediyoruz; 'Sen bunları sayıyla mı buldun?' Hepsi birbirinden beter bunların. Murat Kurum, istifa.

CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ SEVDA ERDAN KILIÇ: Sosyal konut projesi için asgari ücretliye 'Biraz dişini sıkacak, fazla mesai yapacak, biraz da borç alacak' diyen Bakan, liyakatten bahsediyor. Bir de 'İzmir işgal altında' diyor. Hazımsızlıkları arttıkça İzmir'e saldırıyorlar. İzmir, sana ve temsil ettiğin zihniyete geçit vermez!

CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ MURAT BAKAN: Türkiye Cumhuriyeti'nin bir bakanı, 'İzmir işgal altında' dedi. Neden? İzmir, işgalden kurtulalı 100 yıl oldu. Bu sözü ancak, İngiliz işbirlikçisi Vahdettin'e 'Han' diyen, Mustafa Kemal Atatürk ve milli güçleri işgalci olarak gören bir anlayış sarf edebilir. Bu söz, 'Gavur İzmir'den de ağırdır. Türkiye Cumhuriyeti'nin bakanlık koltuğunda bir Cumhuriyet düşmanı oturuyor. Murat Kurum, derhal istifa et.

CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ BEDRİ SERTER: 'İzmir işgal altında' demiş Bakan Murat Kurum. Cumhuriyet düşmanları, İzmir size de temsil ettiğiniz zihniyete de geçit vermez! Bakan Kurum; İzmir, demokrat ve özgür bir kenttir. Bilgin ola! İzmir halkına 'işgalci' demek senin haddin değildir! Murat Kurum, istifa.

Kaynak: ANKA / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Murat Kurum İzmir Güncel Haberler

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Özel Harekatçıların Bahçeli'nin elini öptüğü ziyaretten yeni görüntüler

Özel Harekatçıların Bahçeli'nin elini öptüğü ziyaretten yeni görüntüler

Bakmadan Geçme

OBP puanı nedir, ne işe yarar? OBP puanı nasıl hesaplanır? Yurt dışı çıkış harcı ne kadar oldu? Yurt dışı çıkış harcı nereden alınır? Emekli maaşı 12 bin TL mi oldu? Emekli maaşı kaç TL, ne kadar? En düşük emekli maaşı ne kadar oldu? Emekli maaşı açıklandı mı? İŞLETME BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS İşletme taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! CANLI ALTIN KURU | Bugün çeyrek altın fiyatı ne kadar, kaç TL? 16 Temmuz altın fiyatı! Gram altın kaç lira? HUKUK BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Hukuk taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! YKS yerleştirme puanı nedir? Ek yerleştirme puanı nedir, nasıl kullanılır? Evde bakım yardımı hesaplara yattı mı? Evde bakım yardımı ne kadar? Antalya'da aylarca işkence gören genç kimdir? Olay ne, nerede oldu? 3. DÖNEM AÖL SINAVA GİRİŞ BELGESİ 2024 l AÖL 3. Dönem sınav yerleri açıklandı mı ? YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Yazılım Mühendisliği taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS psikoloji taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! ÖN LİSANS NEDİR? Ön Lisans 2 yıllık mı oluyor? 2 yıllık bölümler hangileri? Çocuk Gelişimi Tavan/Taban Puanları 2024 | Devlet ve özel üniversite çocuk gelişimi başarı sıralaması ve kontenjanları arttı mı?
Yurt dışı çıkış harcına büyük zam! 150 liradan 500 liraya çıkartıldı

Yurt dışı çıkış harcına büyük zam! 150 liradan 500 liraya çıkartıldı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title