Haber : İzmir'deki Atatürk Maskının Altında Fuhuş Rezilliği - Haberler

Haberi Paylaş

İzmir'deki Atatürk Maskının Altında Fuhuş Rezilliği

İzmir'deki Atatürk Maskının Altında Fuhuş Rezilliği

İzmir'de Türkiye'nin en büyük Atatürk maskının bulunduğu Lale Mahallesi'nin muhtarı, maskın altında uyuşturucu kullanılıp, fuhuş yapıldığını söyledi.

İzmir'in Konak İlçesi'ndeki Atatürk Maskı'nın içler acısı hali tepkilere neden oluyor. Maskın bulunduğu Lale Mahallesi'nin Muhtarı Sumru Benligül, Yeşildere'deki 42 metre yüksekliği ile Türkiye'nin en büyük, dünyanın ise 10'uncu büyük maskının altında fuhuş yapıldığını, uyuşturucu kullanıldığını ve içki içildiğini öne sürdü. Muhtar Benligül, "Bölgedeki anneler çocuklarını 'Atatürk maskı'nın oraya gitme' diyerek uyarıyor. Biz bu çocuklara Atatürk sevgisini nasıl aşılayacağız. Maskın içindeki Atatürk'ün resimleri yerlerde, kötü kokudan girilmiyor. 'Demokrasinin belkemiği' dediğimiz İzmir'e bu görüntü yakışmıyor" dedi.

UYUŞTURUCU KULLANIYORLAR

İzmir'de 25 yaşında göreve gelen ve ikinci dönem muhtarlık yapan Konak İlçesi'nin 10 bin nüfuslu Laleli Mahallesi'nin muhtarı Sumru Benligül, Yeşildere'de 2009 yılında 4.2 milyon lira harcanarak yapılan dev Atatürk maskının Buca Belediyesi'nin sınırlarında bulunduğunu ancak kendi mahallelerine daha yakın olduğunu belirterek, şunları söyledi: "Günün her saatinde gece gündüz fark etmiyor gençler oraya geliyorlar, araçlarını çekiyorlar, şişenin içine kalem koyup uyuşturucu kullanıyorlar.

"BU GÖRÜNTÜ BENİ ÇOK ÜZDÜ"

Atatürk maskının içi müzeye dönüştürülmüştü, ancak kapısı kırıldı. İçi pislik içinde, inanılmaz kötü kokuyor. Atatürk tabloları yerle bir edilmiş. Onları görünce yüreğim sızladı. Bu görüntü, Cumhuriyetin evladı olarak beni çok üzdü. Bölgedeki anneler çocuklarını 'Atatürk maskının oraya gitme' diyerek uyarıyor. Biz bu çocuklara Atatürk sevgisini nasıl aşılayacağız. Büstün içinde Atatürk'ün resimleri yerlerde, kötü kokudan girilmiyor. 'Demokrasinin belkemiği' dediğimiz İzmir'e bu görüntü yakışmıyor."

SARAY'A MUHTARLAR TOPLANTISINA GİTMİŞ

Muhtar Benligül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın muhtarlar toplantısına gittiğini, yarım saat baş başa görüşüp mahallesinin sıkıntılarını anlattığını, ardından fotoğrafını sosyal medyadan paylaştıktan sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesi'nden birçok arkadaşının kendisini takip etmeyi bıraktığını söyledi. Benligül, Konak Belediyesi'nden hizmet alamadığını da öne sürerek, "Hizmetlerimiz gelmemeye başladı. Bir şekilde bahane uyduruluyor. Bir ayda bir su patlağını yaptıramadım" dedi.

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Yeşildere Türkiye Konak Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title