Haberler

İzmir'de gasbedilen otomobilin şasi numarası değiştirilerek satılmaya çalışıldı

Son Güncelleme:
Abone Ol

İzmir'de gasbettikleri otomobilin şasi numarasını değiştirerek satmaya çalışan 5 kişi yakalandı. Şüpheliler, polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

İZMİR'de gasbettikleri otomobilin şasi numarasını, Hatay'da depremde hasar gören aracı satın alıp, şasi numarasıyla değiştirerek satmaya çalışan 5 kişi, yakalandı. Şüpheliler, polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Oto Hırsızlığı Büro Amirliği ekipleri, İzmir'in Bayraklı ilçesinde 4 Eylül'de gasbedilen İzmir plakalı otomobilin bulunması ve şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı. Çalışmalar sırasında, yaklaşık 7 aydır trafikte gözükmeyen Antalya plakalı otomobilin Plaka Tanıma Sistemi (PTS) üzerinden İzmir'de olduğu görüldü. Bu araç üzerine yoğunlaşan ekipler, ulaştıkları sahibinden aracın Yozgat'ta olduğunu öğrendi. Ekipler, İzmir'de aynı plakalı araçla dolaşan A.A.'nın (43) kullandığı otomobili durdu. Otomobilin İzmir'den gasbedilen otomobil olduğu belirlendi. Gözaltına alınan A.A., ifadesinde otomobili halasının oğlu A.İ.Ş.'den (50) ödünç aldığını söyledi. Bunun üzerine A.İ.Ş. de gözaltına alındı.

İTİRAF ETTİ

A.İ.Ş. suçunu itiraf ederek, Arkadaşım K.D. (48) ile geçen 6 Şubat'ta yıkıcı depremin yaşandığı Hatay'ın Belen ilçesinden enkaz altında kaldığı için kullanılmaz haldeki bir otomobili satın aldık. Ardında da Balıkesir'den tanıdığımız O.A. (32) ve H.Y. (44) ile anlaşıp, Hatay'dan satın aldığımız hurda otomobille aynı renk ve modeldeki internet üzerinden 1 milyon 500 bin TL'ye satışa çıkarılmış başka bir otomobili gasbettirdik. Amacımız, hurda araçla çalınan aracın şasi numaralarını değiştirmekti dedi.

DİĞER ŞÜPHELİLER DE GÖZALTINA ALINDI

A.İ.Ş.'nin ifadesinden yola çıkan polis K.D., O.A., H.Y.'yi de gözaltına aldı. O.A. ve H.Y.'nin İzmir plakalı otomobili, satın alma bahanesiyle denedikleri sırada araç sahibini indirmek istedikleri, sahibinin durumu fark etmesi üzerine bıçak çekip, öldürmekle tehdit edip gasbettikleri öğrenildi.

Gözaltına alınan 5 şüpheli bugün İzmir'de adliyeye sevk edildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Tragger Eylül Hatay İzmir Suç Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Dilan Polat'ın yardımcısı Şule gözaltına mı alındı, suçu ne? Şule Özbek mi, Türk mü? Urfa dürüm tarifi! MasterChef Urfa dürüm nasıl yapılır? Adana dürüm tarifi! MasterChef Adana dürüm nasıl yapılır? Çöp şiş dürüm tarifi! MasterChef Çöp şiş dürüm nasıl yapılır? Tavuk şiş dürüm tarifi! MasterChef Tavuk şiş dürüm nasıl yapılır? 5 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 5 Aralık Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 5 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 5 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 5 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 5 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 5 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 5 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 5 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title