Haberler

İsviçre'de Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu

Abone Ol

Türkiye Cumhuriyeti'nin 93. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Türkiye'nin Cenevre Başkonsolosu Hüseyin Barbaros Dicle resepsiyon verdi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin 93. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Türkiye'nin Cenevre Başkonsolosu Hüseyin Barbaros Dicle resepsiyon verdi.

Resepsiyona Türkiye'nin BM Cenevre Ofisi Nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Mehmet Ferden Çarıkçı, Dünya Ticaret Örgütü Nezdindeki Türkiye Daimi Temsilcisi Mehmet Haluk Ilıcak, KKTC Cenevre Temsilcisi Ayda Soylu, İsviçre Batı Dernekleri Federasyonu Başkanı Celal Bayar, bakanlık temsilcileri, diğer ülkelerin büyükelçileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve İsviçre'de yaşayan Türkler katıldı.

İstiklal Marşı ve İsviçre Ulusal Marşı'nın okunmasıyla başlayan resepsiyonda konuşan Başkonsolos Dicle, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cumhuriyet Bayramı mesajını okudu.

Dicle, İsviçre'nin Cumhuriyet tarihinde önemli bir yeri olduğunu belirterek, Lozan Antlaşması ve Montrö Boğazlar Sözleşmesi'nin bu ülkede imzalandığını hatırlattı.

"Vatandaşlarımız ortak zeminde birleşti"

AA muhabirine konuşan Dicle, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajının dikkatle dinlenildiğini ve desteklendiğini söyledi.

Dicle, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sonrası vatandaşlar arasında birlik ve dayanışmanın daha da güçlendiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Bence 15 Temmuz bu manada gerçekten de hayırlı oldu. Vatandaşlarımızı ortak bir zeminde birleştirdi, bir araya getirdi. Terörle seçilmiş hükümete ve seçilmiş Cumhurbaşkanı'na yapılmış bir şeyin asla mazur görülemeyeceğini burada herkes bir kez daha ifade etti. Aslında bu çok önemli. 15 Temmuz'a kalkışan FETÖ'nün ne kadar yanlış bir hesaplama içinde olduğu bir kez daha ortaya çıktı."

Kaynak: AA / Güncel

Cenevre İsviçre Dicle Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

30 Kasım 2023 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 1 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 1 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 1 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Beşiktaş - Club Brugge maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Beşiktaş - Club Brugge kaç kaç, canlı maç skoru! Canlı maç anlatımı! 30 Kasım Masterchef dokunulmazlığı hangi takım kazandı? Masterchef 2023 Mavi takım mı Kırmızı takım mı kazandı? Masterchef bugün kazananı kim? Fenerbahçe - Nordsjaelland maçı CANLI izle! Fenerbahçe - Nordsjaelland maçı canlı yayın izle! Nereden, nasıl izlenir? Kayserispor puan silme cezası mı aldı, kaç puanı silinecek? Kayserispor neden ceza aldı? Valorant çöktü mü? Valorant sorun mu var? 30 Kasım LoL çöktü mü? 30 Kasım LoL giriş ekranı neden açılmıyor? Nordsjaelland-Fenerbahçe maç kadrosu 11'leri! Fenerbahçe'nin 11'i belli oldu mu? Amuse-bouche nedir, ne demek? Amuse-bouche nasıl okunur?
title