İstanbul Cup'ın 7'ncisi "Teb Bnp Paribas İstanbul Cup" Adıyla Düzenlenecek - Haberler
Haberi Paylaş

İstanbul Cup'ın 7'ncisi "Teb Bnp Paribas İstanbul Cup" Adıyla Düzenlenecek

Demirören Haber Ajansı - Güncel
İstanbul Cup'ın 7'ncisi 'Teb Bnp Paribas İstanbul Cup' Adıyla Düzenlenecek

Teniste İstanbul Cup'ın 7'ncisi, üç yıl aradan sonra 13-20 Temmuz'da "TEB BNP Paribas İstanbul Cup" adıyla yapılacak.

Teniste İstanbul Cup'ın 7'ncisi, üç yıl aradan sonra 13-20 Temmuz'da "TEB BNP Paribas İstanbul Cup" adıyla yapılacak.

TEB BNP Paribas İstanbul Cup, Esenyurt'ta inşa edilen Koza World of Sports Arena'da Türk Ekonomi Bankası'nın (TEB) sponsorluğunda, Türkiye Tenis Federasyonu'nun katkılarıyla 13-20 Temmuz'da düzenlenecek. Çırağan Sarayı'nda yapılan TEB BNP Paribas İstanbul Cup'ın tanıtım toplantısında konuşan Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Osman Tural, şunları söyledi:

"Turnuvaya katkı sağlayanlara teşekkür ediyorum. Türkiye'de tenis hak ettiği yeri yavaş yavaş almaya başlayan bir spor dalı. Ekonomik anlamda değerlendirdiğimizde futbol ve basketboldan sonra en önde gelen spor. Türkiye'de tenisin yaygınlaşması ekonomik değer olarak da artmasına önemli derecede katkıda bulunuyor. TEB BNP Paribas ile 2011'den sonra WTA Championships'de beraber çalıştık. Gayet güzel bir birliktelik oldu. Önümüzdeki yıllarda uygulamaya koyacağımız projeler de var. Benim için en sevindirici olay WTA Championships'den sonra İstanbul'da yapılan diğer organizasyon İstanbul Cup'a da TEB BNP Paribas'nın isim sponsoru olmasıdır. Türk tenisi adına son derece önemli. İstanbul Cup'ı Türkiye'ye kazandıran Garanti Koza'ya da teşekkür ediyorum. WTA Championships bittikten sonra İstanbul Cup'ın devam edeceği, zaten genel kural olarak vardı. Bu turnuvaların Türkiye'deki en büyük handikabı bir alanın olmamasıydı. Her sene değişik yerlerde yapılıyordu. Garanti Koza'nın bu anlamda dünyanın belki de sayılı tesislerinden birine imza atıyor olması da Türk tenisi açısından gurur ve mutluluk verici bir tablo. İstanbul Cup da bu tesisin değerine değer katacak bir organizasyon. İnşallah güzel bir organizasyonu hep birlikte Türk tenisine, dünya tenisine kazandırmış oluruz. İstanbul Cup'ın tekrar Türkiye'ye geldiğini duyuruyoruz. Ancak iş bundan sonra başlıyor. Herkes elini taşın altına koyduğunda bu işler daha güzel ve başarılı oluyor. TEB BNP Paribas WTA Championships, bu zamana kadar gerçekleştirilmiş en başarılı organizasyon. İstanbul gerçekten bir değer. İstanbul Cup ile birlikte tekrar bir tenis organizasyonu Türkiye'de yapılmış olacak. TEB BNP Paribas İstanbul Cup organizasyonu İstanbul'daki tenis anlamında en büyük organizasyon olacak."

TEB GENEL MÜDÜRÜ LEBLEBİCİ: "TEB BNP PARİBAS İSTANBUL CUP BU YIL TÜRKİYE'DE EN BÜYÜK TENİS ORGANİZASYONU OLACAK"

TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici de, TEB BNP Paribas İstanbul Cup'ın bu yıl Türkiye'de en büyük tenis organizasyonu olacağını vurgulayarak, "TEB olarak sporun farklı dallarına da yatırım yapılması gerektiğini düşündük. Son 3 yıldır bu anlamda çok büyük başarılara imza attık. Aslında spor, bir ekonomi dalı. Ekonomi dalı diye baktığınızda da tenis sadece 2 veya 4 kişinin oynadığı bir oyun değil. 250 milyar dolarlık bir ekonomiden bahsediyoruz. 250 milyar Dolarlık ekonominin içinde Türkiye olarak gerçekten yer almamız gerektiğini düşünüyoruz. Kendi sporcularımızı yetiştirmeliyiz ve onları dünya markası haline getirmeliyiz. Bunlar büyük amaçlar. Federasyonumuz bu anlamda çok büyük işler yapıyorlar. Biz de banka olarak her türlü desteği vererek Türkiye'nin hak ettiği bu ekonomiden pay almasını sağlamayı amaçlıyoruz. BNP Paribas 40 yıldır bu işin içinde. BNP Paribas dünyanın en büyük tenis organizasyonlarını yapan en büyük sponsorlarından birisi. Son 3 yılda da burada WTA Championships'i gerçekleştirdiğimizde BNP Paribas'ın büyük desteğini hissettik. Ancak bu iş sadece BNP Paribas ile olacak bir iş değil. Federasyonumuz çok büyük bir organizasyona imza attı. WTA Championships dünyada herkesin almak istediği organizasyondu. Federasyon ve bizim işbirliğimizle burada bu organizasyonu gerçekleştirdik. Federasyonla çalışmalarımız başka boyutlarda da devam ediyor. Sadece büyük organizasyonlar yapmak önemli değil, aynı zamanda tenisi sevdirmek önemli. O nedenle federasyonumuzla sokak tenisi turnuvaları düzenliyoruz. Sokak tenisi turnuvaları gerçekten önemli. Çünkü Anadolu'da görüyoruz ki büyük bir ilgi var" diye konuştu.

İSTANBUL CUP AŞ YÖNETİM KURULU ÜYESİ ERGİNER: "İSTANBUL CUP İKİ ÖNEMLİ YENİLİĞE KAVUŞTU"

İstanbul Cup AŞ Yönetim Kurulu Üyesi ve turnuva direktörü Coşkun Erginer ise, İstanbul Cup'ın WTA'nın kuralı gereği 2011-2013 yılları arasında yapılamadığını ifade ederek, "Federasyonumuzun katkılarıyla bu yıllarda TEB BNP Paribas WTA Championships yapıldı. Çok başarılıydı, bu turnuva çok çok yukarılara çekildi. Şimdi İstanbul Cup iki önemli yeniliğe kavuştu. Birincisi bu işte çok çok deneyimli BNP Paribas ve TEB'in gücünü arkamıza almamın gururu ve mutluluğuyla gidiyoruz. Ayrıca sonunda yuvamıza kavuştuk. Biz artık bu turnuvayı Koza World of Sports Arena'da yapacağız. Bu arena dünyanın en büyük tenis ve spor akademisi olarak inşa ediliyor. 63 tane kortumuz var, 28 tanesi kapalıdır. Buradaki amaç yeni oyuncuları yetiştirmektir. Arena 8 bin kişiliktir. Bu olimpik bir tesis olup yarın bir gün olimpiyatı inşallah alırsak gururla kullanacağımız bir tesis olarak hizmetinize açılmıştır" dedi.

Erginer, TEB BNP Paribas İstanbul Cup için şu anda temasta oldukları yıldızlar bulunduğunu, Caroline Wozniacki'nin de bunlardan biri olduğunu açıkladı.

Garanti Koza İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Serhan Baykal, 2005 yılından bu yana Garanti Koza'nın tenis sporuna İstanbul Cup olarak destek verdiğini belirterek, "Bugüne dek milli tenisçilerimize ve onların eğitimine gerek sponsor olarak, gerek yatırım yaparak destek olduk. Dünyanın en önemli kenti İstanbul'da dünyanın en önemli tenisçilerini buluşturduk. Garanti Koza'nın tenise ve Türk sporuna verdiği en büyük desteklerden biri de bu yıl temmuz ayında yapılacak TEB BNP Paribas İstanbul Cup tenis turnuvasıyla kapılarını açacak olan dünyanın en büyük tenis akademisi ve 8 bin kişilik dev arenasıyla Koza World of Sports" diye konuştu.

TEB Holding Yönetim Kurulu Üyesi Varol Civil de, son 3 yıldır Türkiye Tenis Federasyonu ile beraber düzenledikleri TEB BNP Paribas WTA Championships

ile teniste Türkiye'nin, İstanbul'un adını dünyaya duyurmaya ve tenisi Türk insanına sevdirmeye çalıştıklarını söyledi.

ad (os) - İstanbul

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Türk Ekonomi Bankası İstanbul Türkiye Koza Politika Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title