Haber : İsrail'in Mescid-i Aksa baskını İzmir'de protesto edildi - Haberler

Haberi Paylaş

İsrail'in Mescid-i Aksa baskını İzmir'de protesto edildi

 - Güncelleme:
İsrail'in Mescid-i Aksa baskını İzmir'de protesto edildi

İzmir'de İsrail'in Mescid-i Aksa'ya gerçekleştirdiği baskın protesto edildi.

İzmir'de İsrail'in Mescid-i Aksa'ya gerçekleştirdiği baskın protesto edildi.

Milli İrade Platformu ve İzmir Sivil Toplum Kuruluşları (İSTOK) Platformu üyeleri ile vatandaşların katıldığı gösteri Konak Meydanı'nda düzenlendi.

Yalı Camisi'nde kılınan teravih namazının ardından toplanan göstericiler, ellerindeki pankartlarla İsrail aleyhine sloganlar attı.

Grup adına basın açıklaması yapan İSTOK Dönem Başkanı Uğur Bayrak, Filistin ve Kudüs'e destek için toplandıklarını belirterek, "Kudüs özgür olana dek mücadelemizi sürdüreceğiz ve haklı davamızdan asla taviz vermeyeceğiz." dedi.

Bayrak, "Kardeşlerimiz Filistin'de baskılara, yıldırmalara, zulme, yıpratma politikalarına nasıl sessiz kalmıyor ve ilk kıblemiz Mescid-i Aksa'yı koruyorsa biz de Türkiyeli Müslümanlar olarak asla sessiz kalmayacak ve kardeşlerimizi yalnız bırakmayacağız." diye konuştu.

Grup, basın açıklamasının ardından Kudüs'ün özgürlüğü için dua etti.

Mescit İsrail İzmir Aksa Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title