Haberler

İsrail Basını: Hollande, Netanyahu'nun Yürüyüşe Katılmasını İstemedi

Güncelleme:

İsrail'in en çok okunan gazetelerinden Haaretz'in iddiasına göre; Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, İsrail Başbakanı Netanyahu'nun Paris'teki yürüyüşe katılmasını istememiş.

Dün tüm dünyanın gözü Paris'teki yürüyüşteydi. Paris'te yaşanan terör saldırılarının ardından çok sayıda lider sessiz yürüyüşe katıldı. Yürüyenler arasında İsrail Başbakanı Netanyahu da vardı.

İSRAİL GAZETESİNDEN ÇARPICI İDDİA

Yürüyüş sırasında korumaları yanında olan tek ismin Netanyahu olması dikkat çekerken, Haaretz gazetesi çarpıcı bir iddia ortaya attı. Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Netanyahu'dan yürüyüşe katılmamasını istemiş. Hollande'ın ulusal güvenlik danışmanı aracılığıyla bu yöndeki talebini ilettiği, Netanyahu ısrar edince Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın katılımının şart koşulduğu iddia edildi. Hollande'ın böyle önemli bir günde teröre karşı dayanışma yerine, Yahudi-Müslüman ilişkileri, İsrail-Filistin çatışması gibi konuların ön plana çıkabileceği endişesini taşıdığı öne sürülüyor.


Yürüyüş sırasında, korumaları Netanyahu'yu bir an olsun yalnız bırakmadı...

İSRAİL'E GÖÇE DAVET ETTİ

Netanyahu, Paris saldırılarının ardından ülkedeki Yahudileri, İsrail'e davet etmişti. ''İsrail'e göç etmek isteyen her Yahudi, burada sıcak bir kalp ve açık bir kucakla karşılaşacak'' diyen Netanyahu, özel bir ekibin Fransa'daki ve diğer Avrupa ülkelerindeki Yahudilerin İsrail'e göçünü artırmak için bu hafta bir araya geleceğini açıkladı.

İsrail'in son raporlarına göre, geçen yıl 6 bin Fransız Yahudisi İsrail'e göç etti.

Kaynak: Haberler.Com / Güncel

Benjamin Netanyahu Haaretz İsrail Paris Dünya Güncel Haberler

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

500

Yorumlar (129)

Terörist devlet İSRAİL:

Asıl Terörist İsrail.

52
0
yanıtYanıtla
sedat peker:

kahrolsun sionistler

48
0
yanıtYanıtla
nefret:

yahudiler ölmez ancak geberirler domuz gibi

43
5
yanıtYanıtla
ALİ:

Peygamber efendimize hakaret etmek tüm islam dünyasını anasına avradına sövmekten daha kötüdür. Bu yüzden hakaret eden sonuçlarına katlanır. . .

45
1
yanıtYanıtla
keske:

Keske CB miz´ RTE olsaydi orda, netanyahunun agzinu burnunu kirarda. . cünki o son osmanli

27
16
yanıtYanıtla
kara:

keşke cumhurbaşkanımız katılsaydı davutoğlu pasif kaldı nerdeyse tokalaşmıycaklardı bıle cumhurbaşkanımız katılsaydı netenyahuyu o bakışları braz zor atardı

9
33
yanıtYanıtla
KurdimobilWeb@haberler.com:

turkiyenin yeni demokratik herkese adil olan kurtceyi ikinci resmi dil olarak kabul eden bir anayasaya ihtiyaci var zira kurmanci mezopotamyanin en koklu kadim dillerindendir... arabi farisi sonra da kurdi

18
22
yanıtYanıtla
fatihmobilWeb@haberler.com:

Terörist netenyahu sen ne adına ordasın... Katlettiğin çocuklar adına mı. Eşkıya oğlu eşkıya.

36
1
yanıtYanıtla
Polat AS:

Ve ne enteresan değil mi bütün terör destekçisi ülkeler toplanmış teröre karşı yürüyorlar. . . !. . . ?

26
11
yanıtYanıtla
1:

keske hitler kökünüzü kazisaydi!!!

35
2
yanıtYanıtla
Tüm 129 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title