Haberler

Isparta Rüyasında Gördüğü Halisdemir'in Mezarını Yürüyerek Ziyaret Edecek

Rüyasında gördüğü Halisdemir'in mezarını yürüyerek ziyaret edecekBURDUR'un Bucak İlçesi Avdancık Köyü'nde oturan 4 çocuk babası 63 yaşındaki Osman Koç, 15 Temmuz şehitlerinden Astsubay Ömer Halisdemir'in mezarı, Ankara'daki Özel Harekat Polis Merkezi ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret...

Rüyasında gördüğü Halisdemir'in mezarını yürüyerek ziyaret edecek

BURDUR'un Bucak İlçesi Avdancık Köyü'nde oturan 4 çocuk babası 63 yaşındaki Osman Koç, 15 Temmuz şehitlerinden Astsubay Ömer Halisdemir'in mezarı, Ankara'daki Özel Harekat Polis Merkezi ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için yürüyerek yola çıktı. Köyünden aldığı toprağı Halisdemir'in mezarına dökeceğini söyleyen Koç, "Annemi ve babamı öldüğünden bu tarafa hiç rüyamda görmedim. Fakat bu rahmetliyi devamlı rüyamda görüyorum" dedi.

Bucak'a bağlı Avdancık Köyü'nde oturan Osman Koç, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in Niğde'nin Bor İlçesi'ne bağlı Çukurkuyu Beldesi'ndeki mezarı, Ankara'daki Özel Harekat Polis Merkezi ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etme kararı aldı. Osman Koç, hayalini gerçekleştirmek için dün sabah yanına aldığı sırt çantası ve bir poşet toprak ile yola çıktı. Yürüyerek önce Niğde'ye ardından da Ankara'ya gidecek olan Osman Koç, dün akşam saatlerinde Isparta'ya ulaştı. Geceyi bir vatandaşın evinde geçiren Osman Koç, bu sabah yaklaşık 900 kilometrelik yolculuğu için yeniden yola çıktı.

'HALİSDEMİR'İ DEVAMLI RÜYAMDA GÖRÜYORUM'

Bir sopanın ucuna taktığı Türk bayrağı ve sırt çantasıyla Isparta-Eğirdir yolunda yürüyüşüne devam eden Koç, "Annemi ve babamı öldüğünden bu tarafa hiç rüyamda görmedim. Fakat bu rahmetliyi (Ömer Halisdemir) devamlı rüyamda görüyorum. Buna bir vefa borcu olarak soğuk demedim, kar demedim, kış demedim. Yola çıktım. Şu anda yağmur yağıyor. Yoluma devam ediyorum" dedi.

'GERİ DÖNÜŞÜ YOK'

Yolculuğu sırasında kendisini görenlerin araçlarına almak istediğini ancak kabul etmediğini aktaran Osman Koç, "Çünkü sevda çok büyük, sevdalanmak çok büyük bir şeydir. Ben de bayrağıma sevda, vatanıma sevda, cumhuriyetime sevda için bu yola çıktım ve geri dönüşü yok. Vatandaşın yolda çok büyük ilgisiyle karşılaşıyorum. Allah razı olsun. Zaten vatandaş olmasa dün Isparta'ya erkenden gelecektim. Yolda engelliyorlar. 'Amca bin', 'Amca nereye gidiyorsun', 'Amca ne iş yapıyorsun' diyorlar. Bazen araçlardan selam veriyorlar. Korkuyorum bir kaza olmasın diye. Allah göstermesin" diye konuştu.

'ANNESİ VE BABASININ ELLERİNİ ÖPECEĞİM'

Niğde'ye ne zaman ulaşacağını bilmediğini ve bir planlama yapmadığını kaydeden Osman Koç, memleketinden aldığı toprağı Ömer Halisdemir'in mezarına koyacağını anlattı. Osman Koç, şöyle dedi: "Nasip olursa o güzel insanların annesi ve babasının ellerini öpeceğim. Oradan Ankara Gölbaşı'na yürüyeceğim. Özel Harekat Polis Merkezi'ne bomba attılar 15 Temmuz olaylarında, orayı ziyaret edeceğim. Yunan ecnebisinin atmadığı, kurşun sıkmadığı meclisimize bomba attılar. Meclisimizi ziyaret edeceğim. Bayrağı hediye edeceğim. Nasip olursa dönüp geleceğim. Bu kararı 15 Temmuz olaylarında aldım. Fakat sabahlara kadar nöbet tuttuk. 1 ay nöbet tuttum. Sonra yaz sıcaklar olduğu için 'yola çıkılmaz' dedim. ve bu tarihte çıkmaya karar verdim."

Yolda gözlüğünü kaybettiğini anlatan Koç, "Unutmuşum yolda. Sağolsun askerimiz, polisimiz, vatandaşımız 'çay içelim' diye yolda çeviriyor. Allah hepsinden razı olsun" dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Osman Koç Türkiye Bucak Politika Güncel Haberler

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

title