Haberler

İspanya'dan oyuncu Cansu Dere ile Atresmedia ve Pasion Turca şirketlerine ödül

Abone Ol

İspanya'nın başkenti Madrid'de 2011'den bu yana faaliyet gösteren Türk-İspanyol Sanayi ve Ticaret Odası (CCHT), Türkiye ve İspanya arasındaki ticari, kültürel ve sosyal bağları son dönemlerde kuvvetlendiren kültür ve sanat dünyasının önemli isimlerini ödüllendirdi.

İspanya'nın başkenti Madrid'de 2011'den bu yana faaliyet gösteren Türk-İspanyol Sanayi ve Ticaret Odası (CCHT), Türkiye ve İspanya arasındaki ticari, kültürel ve sosyal bağları son dönemlerde kuvvetlendiren kültür ve sanat dünyasının önemli isimlerini ödüllendirdi.

CCHT'den alınan bilgilerde, bu yıl altıncısı düzenlenecek törende, Türk oyuncu Cansu Dere'nin "Bireysel Başarı", Pasion Turca'nın "Türk şirketi", Atresmedia'nın da "İspanyol şirketi" kategorilerinde ödüle layık görüldüğü bildirildi.

İspanya'da Türk dizilerine olan yoğun ilgi ve bunun yarattığı karşılıklı kültürel dostluğu bu yıl öne çıkartan CCHT, siyaset, iş ve sanat dünyasından üst düzey katılımın beklendiği ödül töreninin 1 Aralık'ta Madrid'deki Four Seasons Otel'de yapılacağını açıkladı.

Türk dizilerinin İspanya'ya getirilmesinde büyük bir payı bulunan Atresmedia grubunun "kültürel tanıtıma yaptığı katkılardan", düzenlediği organizasyonlarla Türk ve İspanyol sanatçıların her iki ülkede sanatseverlerle buluşmasına aracılık eden, Madrid ve İstanbul merkezli Pasion Turca şirketinin de "Türkiye ve İspanya arasında kültür-sanat köprüsü oluşturmaktan" ödüllendirilmesine karar verildiği öğrenildi.

"Bireysel Başarı" ödülünü alacak Cansu Dere'nin de özellikle "Anne", "Sıla" ve "Sadakatsiz" dizilerindeki rolüyle İspanyol kamuoyunda büyük çapta tanındığı ve beğeni topladığı kaydedildi.

Türkiye Yatırım Ofisi'nin de kurucularından ve Yönetim Kurulu üyesi olduğu Türk-İspanyol Sanayi ve Ticaret Odası'nda BBVA, Mapfre, Amadeus, Banco Sabadell, Befesa, Caixabank, Roca, Vestel, Zumosol, THY, Damat Tween gibi önemli üye şirketler bulunuyor.

Oda, Türkiye ve İspanya arasında ekonomik, ticari ve kültürel iş birliğinin teşvik edilip artırılması için faaliyetler yürütüyor.

Kaynak: AA / Güncel

Cansu Dere İspanya Madrid Türk Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Akaryakıt Fiyatları (GÜNCEL): 6-7 Aralık Benzine ve Motorine İndirim veya Zam var mı? Güncel akaryakıt fiyatları! Trabzonspor - Çorum FK maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Trabzonspor - Çorum FK maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Canlı maç anlatımı! Trabzonspor - Çorum FK maçı CANLI izle! Trabzonspor - Çorum FK maçı canlı yayın izle! Nereden, nasıl izlenir? 6 Aralık Kabine toplantısı kararları! SON DAKİKA! Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları! Ziraat Türkiye Kupası 5. tur kura çekimi ne zaman? ZTK KURA ÇEKİMİ TARİHİ Kabine toplantısı konuları! GÜNDEMDE NELER VAR? 6 Aralık Kabine toplantısı konuları neler? Kabine toplantısı bitti mi? SON DURUM! Kabine toplantısı gündeminde neler var? Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu kimdir? Kaç yaşında, nereli, hangi partiden milletvekili? Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu'nun hayatı! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Antalya su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Bursa su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık İzmir su kesintisi listesi! Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu neden istifa etti? İYİ Parti'li İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu hangi partiye katıldı? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Ankara su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık İstanbul su kesintisi listesi!
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title