Haberler

İslam İşbirliği Teşkilatı'ndan Hollandalı Vekile Kınama

İslam Birliği Teşkilatı (İİT), Hollandalı vekil Geert Wilders'in 'Hazreti Muhammed ile ilgili karikatür yarışması düzenleneceği' duyurusunu şiddetle kınadı.

İslam Birliği Teşkilatı (İİT), Hollandalı vekil Geert Wilders'in 'Hazreti Muhammed ile ilgili karikatür yarışması düzenleneceği' duyurusunu şiddetle kınadı. Hollandalı vekil Geert Wilders, 'yıl sonunda Hazreti Muhammed ile ilgili bir karikatür yarışması yapılacağını' duyurdu. Duyuru üzerine, İslam Birliği Teşkilatı (İİT) yaptığı açıklamayla, Geert Wilders'i kınadı. İİT Genel Sekreteri Yusuf bin Ahmed El-Useymin, kışkırtan karikatür yarışmasını ve yarışmayı düzenleyen Hollandalı vekil Geert Wilders'in farklı dinler arasında nefreti ve kin tohumları ekmeye çalışmasından büyük bir kaygı duyduğunu dile getirdi.

"Bütün dünya dinsel aşırılık ve terörizmle karşı karşıya gelmesine rağmen, dünyanın hala diyalog ve hoşgörüye ihtiyacı var" diyen Useymin, "Kışkırtmayı, ırkçılığı, ayrımcılığı, dini nefreti önlemek ve tüm dinlere saygıyı göstermek için yasal bağlayıcı kural koymak gerekir. Düşünce özgürlüğü, dinler için evrensel saygı ilkesine aykırıdır ve başkalarının duygularına hakaret etmek anlamına gelmez" ifadelerini kullandı. Öte yandan, Geert Wilders, İslam ve Müslümanlara karşı düşmanlığıyla tanınan aşırı sağcı Özgürlük Partisi'ne başkanlık ediyor.

(Raed Mah'D Khalil Subaih/İHA)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Geert Wilders Güncel Haberler

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

KKTC'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Miçotakis'e 'Bize sataşma' dedim

KKTC'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Miçotakis'e 'Bize sataşma' dedim

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title