İnegöl Belediyespor Sezona Galibiyetle Başladı - Haberler
Haberi Paylaş

İnegöl Belediyespor Sezona Galibiyetle Başladı

Bültenler - Güncel
İnegöl Belediyespor Sezona Galibiyetle Başladı

İnegöl Belediyespor Basketbol takımı yeni sezona galibiyet ile başladı.

Bursa İnegöl'de, 2012 – 2013 Basketbol sezonunda Bursa basketbol liglerinde 5 kategoride birden mücadele edecek olan İnegöl Belediye spor sezonun ilk maçında Yıldız Erkek takımı ile galip gelerek sezona iyi bir başlangıç yaptı.

İnegöl Kapalı spor salonunda Cumartesi günü 13:30'da başlayan müsabakada; M.G. Spor Kulübünü ağırlayan temsilcimiz baştan sona çekişme içerisinde geçen müsabakayı son dakikalardaki gayreti ile 51 – 46 önde bitirerek sezonun ilk maçında sahadan galip ayrılmayı başardı.

Müsabakaya antrenör Levent Ayas yönetiminde Emre Erdoğan, Oğuzhan Karataş, Oktay İncebay, Oğuzhan Aytaer ve Tolga Yılmaz ilk beşi ile başlayan Belediyespor, ilk periyodu 11-12 kapatırken, ikinci periyotta oyun kurucusunu değiştiren temsilcimiz alt kategori oyuncusu olmasına karşın skora katkısı ve savunmadaki başarısı ile oyun kurucu Oğuzhan Üçevliler ve forvetler Batuhan Öke ve Oktay İncebay'ın sayıları ile 13 – 9 önde kapatarak devreye 24 – 21 önde girmeyi başardı.

Belediyespor basketbol takımı ikinci devrede ilk periyotu 13 – 16 geride kapatırken son periyota 37 – 37 berabere girdi.

son periyotun son dakikasına kadar başa baş geçen müsabakada son üç dakikada oyuna kattığı ekstra çaba ve bitime 1 dakika kala bulduğu basket faul ile 5 sayı üreten Furkan Berkant Kaya takımının öne çıkmasına katkı sağladı ve Belediye spor sahadan 51 – 46'lık sonuçla galip ayrılarak sezona galibiyet ile başladı.

Sahaya çıkan 12 oyuncusuna da süre alma sanşı tanıyan Levent Ayas 10 oyuncusundan skora katkı alırken maça ilk beşte başlayan oyun kurucu Oğuzhan Aytaer ile birlikte kısa süre forma şansı yakalayan Alperen Ter skor üretemezken; temsilcimizde Oktay İncebay ve Oğuzhan Karataş ürettikleri 8'er sayı ile takımlarının en skorer ismi oldular. Emre Erdoğan 2, Oğuzhan Üçevliler 5, Melih Kılıç 5, Batuhan Öke 5, Furkan Berkant Kaya 5, Mert Alp 1 sayı üretirken kaptan Tolga Yılmaz özellikle ribauntlarda etkili olduğu müsabakada 6 sayı üretti. Temsilcimizde üçüncü periyotta skor sıkıntısı çekildiği sırada kritik iki üçlük isabeti ile kısa sürede 6 sayı kaydeden Hakan Baha Temel oyunu tamamladı.

İnegöl Belediyespor'un elde ettiği derecelerle başarı grafiğini yükselttiğini belirten Belediyespor Başkanı Adem Tayyar, başarılarından dolayı Antrenör Levent Ayas nezaretinde tüm sporcuları tebrik ederek, bu galibiyetin devam etmesini diledi.

Bültenler / Güncel

Güncel Haberler

title