Haber : İlk "Alkolsüz Cruise Yolculuğu" 27 Eylül'de - Haberler

Haberi Paylaş

İlk "Alkolsüz Cruise Yolculuğu" 27 Eylül'de

İlk 'Alkolsüz Cruise Yolculuğu' 27 Eylül'de

Türkiye'nin ilk "muhafazakar" cruise gemisi 27 Eylül'de "Osmanlı'nın İzinde" isimli proje ile demir alacak.

Türkiye'nin ilk "muhafazakar" cruise gemisi 27 Eylül'de "Osmanlı'nın İzinde" isimli proje ile demir alacak. Proje sahiplerinin muhafazakar kesime hitap edeceğini vurguladığı yolculuk Girit, Rodos Adaları ile Pire limanından tarihi mekanlar Preveze ve İnebatlı'yı kapsayacak.

Uluslararası 4 yıldızlı ve 800 kişi kapasiteli bir cruise gemisiyle yapılacak seyahat ile ilgili olarak, proje sorumluları ve tur şirketi sahipleri basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Fusion Tur Genel Müdürü Bekir Kemal Günay, "Osmanlının İzinde"nin Proje Sorumlusu Gökmen Aydınalp, SAF Organizasyon Genel Müdürü Mustafa Eryılmaz ile tur sırasında gemide olacak sanatçılardan Mehmet Fatih Çıtlak, Umut Akyürek, Oktay Ertuğrul katıldı.

"İLK KEZ TAMAMEN ALKOLSÜZ"

Geminin 27 Eylül'de demir alacağını belirten SAF Organizasyon Genel Müdürü Mustafa Eryılmaz, "Hem Osmanlı'nın izini takip edeceğiz. Hem Osmanlı'nın izini takip ederken, o izi biraz sanatıyla biraz musikisiyle biraz da hocalarımızdan dinleyeceğimiz tarafıyla, irfani olarak takip etmeye çalışacağız" diye konuştu.

Eryılmaz cruise yolculuğunun "İlk kez tamamen alkolsüz" olacağını vurgulayarak, "Tırnak içinde muhafazakar dediğimiz belli değerleri olan insanların da bir cruise gemisiyle açıldıklarında ilk kez görebilecekleri programda biz içerik olarak orada bulunmaya gayret edeceğiz" dedi.

"GEMİ BU YOLCULUK İÇİN DİZAYN EDİLECEK"

Fusion Tur Genel Müdürü Bekir Kemal Günay ise, "Gemi sadece o yolculuk için yeniden dizayn edilecek. 20 yıllık cruise deneyimimizi baz aldık. 20 yıldır muhafazakar yolcularımızı da cruise yolculuklarına gönderiyoruz. Nelerden rahatsız olduklarını öğrendik. Bunları bu yolculuğumuz esnasında bertaraf etmeyi hedefledik. Alkollü bardaklardan ibadet alanlarına kadar, alkol kullanımından kumar kullanımına kadar" ifadelerini kullandı.

Toplantıya katılan sanatçı Umut Akyürek ise, "Bu çok kıymetli organizasyonun içinde olmaktan çok mutluyum" dedi.

Gemi 27 Eylül 2015 Pazar günü İzmir'in Çeşme limanından saat 17.00'da hareket edecek. İlk olarak Girit limanına gidecek gemi daha sonra sırasıyla Rodos limanı ve Pire limanına demirleyecek. Yolcular Pire'nin ardından da Patra, İnebahtı ve Preveze turlarına katılacak. Gemi 1 Ekim sabahı Çeşme limanına dönecek. - İstanbul

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Umut Akyürek Türkiye Fusion Politika Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title