İHH, kız çocukları için Bangladeş'te yetimhane açtı - Haberler
Haberi Paylaş

İHH, kız çocukları için Bangladeş'te yetimhane açtı

AA - Kübra Kara - Güncel
 - Güncelleme:
İHH, kız çocukları için Bangladeş'te yetimhane açtı

İHH İnsani Yardım Vakfı, Bangladeş'te "Atila Orhan Kız Yetimhanesi"ni hizmete açtı.

İhh İnsani Yardım Vakfı, Bangladeş'te "Atila Orhan Kız Yetimhanesi"ni hizmete açtı.

İhh'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bangladeş'in Khulna bölgesinde bulunan Bagerhat şehrinde Atila Orhan Kız Yetimhanesinin açılışı yapıldı.

48 yetim kız çocuğun barınacağı yetimhane iki katlı inşa edildi. Yetimhanede 9 oda, 1 yemekhane, çok amaçlı kullanım için büyük salon, eğitmen ve bir de müdür odası bulunuyor.

İhh, Türkiye dahil 50 ülkede bulunan 121 bin 439 yetimin her ay düzenli olarak bakım, eğitim, sağlık, gıda ve barınma gibi ihtiyaçlarına destek sağlıyor.

Yetim çocukları, kendi topraklarından, kültürlerinden koparmadan ruhen, aklen ve fiziken sağlıklı bir şekilde yetiştirmeyi hedefleyen İhh, bu amaçlar doğrultusunda bu güne kadar 13 ülkede 40 yetimhane ve 2 eğitim merkezini hizmete sundu.

Yetimhane projelerine destek olmak isteyen hayırseverlerin, YETİMHANE yazıp 3072'e kısa mesaj göndererek 5 TL katkıda bulunabileceği ya da İHH'nın internet sitesinden online bağış yoluyla yardımda bulunabilecekleri belirtildi.

AA / Kübra Kara - Güncel

Bangladeş İHH Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title