HSYK Kararı - Haberler
Haberi Paylaş

HSYK Kararı

AA - Güncel
HSYK Kararı

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK), ilk defa birinci sınıfa ayrılma incelemesine tabi tutulan adli ve idari yargı hakim ile cumhuriyet başsavcıları ve savcılarının listesine ilişkin kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK), ilk defa birinci sınıfa ayrılma incelemesine tabi tutulan adli ve idari yargı hakim ile cumhuriyet başsavcıları ve savcılarının listesine ilişkin kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, kararda sürelerini bitirmiş olmalarına karşın listede adını göremeyen hakim, cumhuriyet başsavcı ve savcılarının bir ay içinde HSYK'ya yazılı olarak başvurarak durumlarının incelenmesini isteyebilecekleri bildirildi.

Açıklanan listeye göre, ilk defa birinci sınıfa ayrılma incelemesine tabi tutulanların adları şöyle:

-Hakim sınıfı-

Bergama'da görevli Ağır Ceza Mahkemesi Üyesi Deniz Gülhan Gümrükçü, Niğde'de görevli Hakim Şermin Günal, Tunceli'de görevli Hakim Sedef Gümüşay, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nda görevli Tetkik Hakimi Murat Göbekçi, Bodrum'da görevli Hakim Yasemin Demircan, Salihli'de görevli Hakim Selçuk Bütün, Yargıtay'da görevli Tetkik Hakimi Günbike Efil Bölükbaş, Alanya'da görevli Hakim İsmail Tenruh, Alaşehir'de görevli Hakim Murat Emre Sakalsız, Düzce'de görevli Hakim Elif Çağlar, Bingöl'de görevli Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hasan Demirtaş, Yargıtay'da görevli Yargıtay Tetkik Hakimi Yusuf Yılmaz, Hatay'da görevli Hakim Ceren Ökten Demirci.

-Savcı sınıfı-

Tire'de görevli Cumhuriyet Savcısı Alper Tunçer, Dikili'de göreli Cumhuriyet Savcısı Kerem Kerim Arslan.

-İdari yargı-

Malatya'da görevli İdare Mahkemesi Üyesi Sameddin Altunbey, Yozgat'ta görevli İdare Mahkemesi Başkanı Mehmet Emin Sevimli, Danıştay'da görevli Tetkik Hakimi Züleyha Bakır, Danıştay'da görevli Tetkik Hakimi Semih Aslan, Ankara'da görevli Vergi Mahkemesi Üyesi Ahmet Bahaddin Karaşlar, Tekirdağ'da görevli İdare Mahkemesi Bakanı Seyfettin Kara, Danıştay'da görevli Tetkik Hakimi Yasemin Buyuran, Bakanlık Yetkili görevlisi Daire Başkanı Yunus Emre Sılay, Danıştay'da görevli Tetkik Hakimi Vedat Yıldırım, Diyarbakır'da görevli Vergi Mahkemesi Üyesi Sezgin Özer.

AA / Güncel

Danıştay Bergama Tunceli Niğde Politika Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title