Son dakika haberi: HSK Üyeliğine Seçme Kararı Resmi Gazete'de - Haberler
Haberi Paylaş

Son dakika haberi: HSK Üyeliğine Seçme Kararı Resmi Gazete'de

Son dakika haberi: HSK Üyeliğine Seçme Kararı Resmi Gazete'de

Bir son dakika haberine göre CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan Hakimler ve Savcılar Kurulu Üyeliğine Seçme Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

 - Güncelleme:

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan Hakimler ve Savcılar Kurulu Üyeliğine Seçme Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, idari yargı hakim ve savcıları arasından HSK üyelikleri sona eren Halil Koç ve Mehmet Akif Ekinci ile Trabzon Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı İbrahim Kolcu ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ömer Faruk Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından HSK üyeliklerine seçildi.Üyelik seçimlerinin, Anayasa'nın 159'uncu maddesi ile 6087 sayılı Hakimler ve Savcılar Kurulu Kanunu'nun 18'inci maddesi gereğince yapıldığı belirtildi.

Haber: Ferhat EKİNCİ /ANKARA,


Demirören Haber Ajansı / Ferhat Ekinci - Güncel

Hakim ve Savcılar Kurulu Recep Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanı Gazete Güncel Haberler Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title