Haberi Paylaş
Hopa Davası'nda Tahliye Sevinci

Hopa Davası'nda Tahliye Sevinci

Güncel Haberler

22 tutuklu sanığın tahliye edilmesi ardından, serbest bırakılan öğrenciler Ankara'da basın açıklaması yaptı.

Hopa DAVASI'NDAN TUTUKLU 22 SANIK CEZAEVİNDEN TAHLİYE EDİLDİ

AÇIKLAMA YAPTILAR

Hopa gösterileriyle ilgili 28 sanıklı davada, 22 tutuklu sanığın tahliye edilmesi ardından, öğrenci kolektifleri üyeleri ve serbest bırakılan öğrenciler Ankara'da basın açıklaması yaptı. Ankara Kızılay Yüksel Caddesi'nde biraraya gelen öğrenci kolektifleri üyeleri ve tahliye edilen öğrenciler 'Arkadaşlarımızı aldık, Biz kazandık! AKP'yle davamız bitmeyecek' pankartı açtı. 'İsyan, Devrim, Özgürlük', 'Sokağı Özgür Bırak' sloganları atan grup üyeleri daha sonra bir basın açıklaması yaptı. Grup adına yapılan açıklama da, tutuklanan öğrencilerin yetersiz delillerle 6 ay boyunca tutuklu kaldığı savunuldu. Uzun tutukluluk süreci ardından ilk duruşmada tutukluların serbest kaldığı belirtilen açıklamada, davanın kazanan tarafının üniversiteliler olduğu belirtildi. En çok tutuklu gazetecinin de Türkiye'de bulunduğu anlatılan açıklamada, cezaevlerinde bulunan yaklaşık 500 öğrencinin de serbest bırakılması istendi. Açıklamanın ardından dün tahliye olan Can Kaya ise, "O duvarları biz kendimiz yıktık. 6 ay önce ne diyorsam, şimdi de aynılarını söylüyorum ve söylemeye devam edeceğim" dedi.

Ziraat Fakültesi öğrencisi Hikmet Tanıl ise, savunmasında yaptığı açıklamaları tekrarlayarak, "Başbakan Erdoğan, Erdal Eren ve Necdet Adalı için ağlamıştı. Halen ne için ağladığını anlamadım. Bize yapılanlar ortada" diye konuştu Açıklamanın ardından bir süre daha slogan atan grup üyeleri dağıldı. - Ankara

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title