Haberi Paylaş
Hollanda: Esad Döktüğü Kanın Hesabını Lahey'de Vermeli

Hollanda: Esad Döktüğü Kanın Hesabını Lahey'de Vermeli

Güncel Haberler

Hollanda Dışişleri Bakanı, binlerce sivilin ölümüne neden olan Beşar Esad'ın döktüğü kanların hesabını Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde vermesi gerektiğini savundu.

Avrupa Birliği (AB) Dönem Başkanı Hollanda, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın, Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde (UCM) yargılanmasını istiyor.

Hollanda Dışişleri Bakanı Bert Koenders, "Esad'ın döktüğü kanların hesabını Lahey'deki uluslararası mahkeme önünde vermesi gerektiğini" söyledi. Koenders, Esad işbaşında olduğu sürece Avrupa'ya yönelik mülteci akınının da devam edeceğini savundu.

"TEK SORUMLU ESAD"

Hollanda Dışişleri Bakanı, Lahey'de katıldığı bir konferansta mülteci sorunu ve Suriye'deki gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bakana göre, Suriye'den Avrupa'ya yönelik mülteci akınının tek sorumlusu Esad. Koenders, Beşar Esad'ın iktidarda bulunduğu sürece Suriye'de barışın imkansız olduğunu söyledi.

"MAHKEMEYE HESAP VERMELİ"

Koenders, Esad'ın UCM'de yargılanmasının çok önemli bir nokta olduğunu vurguladı ve "Elinde bu kadar çok kan olan birisi mahkeme karşısında bunun hesabını vermeli" dedi.

Esad'ın bugünden yarına görevden uzaklaştırılamayacağının farkında olduğunu da belirten Koenders, bu konunun tartışılması ve Rusya'nın da buna yardımcı olması gerektiğini ifade etti. Koenders, "Diktatörler başta olduğu sürece daha fazla istikrar sağlanacağı ve daha az mülteci geleceğini düşünmek sadece bir yanılsamadır" görüşünü dile getirdi. (Kaynak: BBC Türkçe)

Haberler.com - Güncel

Beşar Esed Hollanda Avrupa Suriye Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (30)

???Mobil-ANDROID:

ŞU ZAVALLI hain yaratıklara BAK SURATLARINDA MEYMENET YOK

Cevap Yaz00Yayından Kaldır
yazik oluyor turkiyeme:

2 milyon mullteciyi turkiyenin her tarafina dinamit gibi yerlestirdiler. basimiza pkk yetmiyormus gibi isid teror orgutunu de getirdiler. turk halki bunlari hak etmiyor sucu gunahi olmayan insanlar öluyor yazik gunah bu memleketi az kaldi orta dogu ulkesi oluyor turkiye bunlari hak etmiyor

Cevap Yaz00Yayından Kaldır
mahmut:

ben öncelikle suriyede iç savaş çıkartan ittifak devletlerine lanet etmek istiyorum. . bu devletler abd, israil, ingiltere, fransa ve ne yazıkki Türkiyedir. . suriyede islamcı sağı alevi soluna karşı kıskırtan, devlet düzenini sarsan ne yazıkki bu ülkeler oldu. savaş başladıktan sonra esed kadın cocuk demeden katletmeye başladı. . buda iran''ın, şiilerin, rusyanın ve çinin ayıbı, doğunun ayıbı bu. iki tarafta haksız bnm gözümde. ulan sizin yüzünüzden işid türedi işid. . .

Cevap Yaz03Yayından Kaldır
Tüm 30 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title