Hollanda'da "Açık Cami Günü" etkinliği düzenlendi - Haberler
Haberi Paylaş

Hollanda'da "Açık Cami Günü" etkinliği düzenlendi

AA - Abdullah Aşıran - Güncel
 - Güncelleme:

"Açık Cami Günü" etkinliğine katılanlardan detaylar Ezan okunması Kur'an-ı Kerim okunması Rob Yperlaan ile röportaj Merel van der Vaart ile röportaj Frans Verkade ile röportaj Hollanda'da "Açık Cami Günü" etkinliği düzenlendi SCHİEDAM - Hollanda'da son yıllarda artan Müslümanlarla ilgili...

"Açık Cami Günü" etkinliğine katılanlardan detaylar

Ezan okunması

Kur'an-ı Kerim okunması

Rob Yperlaan ile röportaj

Merel van der Vaart ile röportaj

Frans Verkade ile röportaj Hollanda'da "Açık Cami Günü" etkinliği düzenlendi

SCHİEDAM - Hollanda'da son yıllarda artan Müslümanlarla ilgili ön yargıları yok etmek için İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatı (IGMG) Güney Hollanda Bölgesine bağlı camilerde düzenlenen Açık Cami Günü, farklı inançlara mensup Hollandalıları bir araya getirdi.

IGMG Güney Hollanda Bölgesine bağlı Schiedam Yıldız İslam Merkezinin (SYİM) düzenlediği Açık Cami Günü etkinliğinde, bir grup Hollandalı camiyi ziyaret etti.

Caminin (Schiedam Yıldız İslam Merkezi) Başkanı Zekeriya Budak ve Gençlik Teşkilatı yöneticileri, camiyi ziyaret edenlere İslam ve Müslümanlar hakkında bilgi verdi.

Katılımcılardan Rob Yperlaan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk kez bir camiyi ziyaret ettiğini belirterek "Camide neler olup bittiğini çok merak ediyordum onun için geldim. Gelmeden önce kafamda farklı bir tablo vardı ama burası çok güzel bir yer." dedi.

Merel van der Vaart da daha önce farklı camileri ziyaret ettiğini ve SYİM'e ilk defa geldiğini ve çok hoş karşılandıklarını ifade ederek "İslam hakkında daha çok bilgi edinmek ve camiyi görmek için geldim. Bugün İslam hakkında daha fazla bilgi edindim. Genelde insanlar İslam hakkında çok fazla bilmiyorlar. Okullarda bu yeterince öğretilmiyor. Bu nedenle camide neler olup bittiğini bilmiyorlar. Fakat daha fazla İslam hakkında bilgi edinince camiye gelmek daha kolay ve güvenli oluyor." diye konuştu.

Caminin çevresinde oturan ve caminin inşasına şahit olan Frans Verkade da birçok kez camiyi ziyaret ettiğini ve iftara katıldığın dile getirdi.

Verkade, "Caminin Gençlik Teşkilatı yönetiminde bulunan Enes Taşpınar ile komşuyuz. Bugün için onu evimize yemeğe davet etmiştik. O da bugün Açık Cami Günü olduğu için bizi buraya davet etti. Eşimle tekrar camiyi ziyaret edip buradaki toplulukla bir arada olmak istedik." ifadelerini kullandı.

AA / Abdullah Aşıran - Güncel

Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title