Haberler

Hizmet-İş Sendikası Niğde'de Bir Sözleşmeye Daha İmza Attı

Hizmet-İş Sendikası Niğde İl Başkanlığı Türkiye'de gündem oluşturan Toplu İş Sözleşmelerine devam ediyor.

Hizmet-İş Sendikası Niğde İl Başkanlığı Türkiye'de gündem oluşturan Toplu İş Sözleşmelerine devam ediyor. Hizmet-İş Sendikası Niğde'de Düzenli Katı Atık Depo İşletme Birliği ile de Toplu İş Sözleşmesi imzaladı.

Hizmet-İş Sendikasının Niğde İl Başkanlığı 24 Nisan 2018 gününden beri teşkilatlanmada ortaya koyduğu başarısını Toplu İş Sözleşmeleriyle perçinleştiriyor. Niğde'de ellinin üzerinde kurum ve kuruluşta örgütlenen Hizmet-İş Sendikası Niğde İl Başkanlığı, Düzenli Katı Atık Depo İşletme Birliği ile de Toplu İş Sözleşmesi imzaladı.

Daha Önce Niğde Belediyesi ve Alay Belediyesi ile yapılan sözleşmelerin ardından Düzenli Katı Atık Depo İşletme Birliği ile de sözleşme imzalayan Hizmet-İş Sendikası, Birlik çalışanı üyelerinin yüzünü güldürdü.

İşçilerden Sendika Başkanlara Sevgi Seli

Toplu İş Sözleşmesi yapılabilmesi için, birlik tüzüğü gereği birlik başkanına olağanüstü toplanan Düzenli Katı Atık Depo İşletme Birliği Meclisi Birlik Başkanı Rifat Özkan'a yetki verdi. Yetkinin verildiği meclis toplantısına birlik çalışanı üyeleriyle birlikte katılan Sendika Başkanı Gökhan Demircioğlu, katılım sağlayarak destek veren tüm belediye başkanlarına ayrı ayrı teşekkür etti.

Düzenli Katı Atık Depo İşletme Birliği Meclisinden yetki alarak Hzimet-İş Sendikası ile Toplu İş Sözleşmesini imzlayan Birlik Başkanı ve Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan; "Daha Önce Niğde Belediyesi ile yetkili sendika arasında imzaladığımız sözleşmenin ardından, Niğde Belediyesi, Niğde İl Özel İdaresi ile ilçe ve kasaba belediyelerimizden oluşan katı atık birliği çalışanlarının üyesi olduğu sendikanın bakanlıktan yetki alması ile birlik çalışanların haklarının iyileştirilmesi konusunda sözleşmemizi imzaladık. Riskli ve sürekli bir koku içerisinde çalışan işçilerimizin haklarının iyileştirilmesi yönünde Hizmet-İş Sendikası il başkanının büyük gayretleri olmuştur. Ardından ise katı atık birliği meclisini oluşturan il genel meclisi meclis üyeleri, belediye başkanlarının destekleri ile bu sözleşme gerçekleşmiştir. Bu konuda emeği geçen tüm meclis üyelerine ve belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Sözleşmenin işçilerimize hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

Sendikacılık anlamında Niğde'de adından söz ettiren Hizmet-İş Sendikası Niğde İl Başkanı Gökhan Demircioğlu; "Niğde Düzenli Katı Atık Depo İşletme Birliğinde zor şartlar altında ağır koku içerisinde risk altında emek veren çalışanların haklarının iyileştirilmesi konusunda yetkili sendika olarak Birlik Başkanı ve Niğde Belediye Başkanımız Sayın Rifat Özkan ile yaptığımız görüşmeler sonucunda tüzük gereği Birlik Meclisi toplandı. Bu kapsamda İl Belediye Başkanımız başta olmak üzere İl Genel Meclisimiz, İlçe ve Belde Belediye Başkanlarımız toplanarak, yetkili sendika olarak bizimle ile sözleşme yapılması ve katı atık birliği işçilerinin de haklarının iyileştirilmesi yönünde oy kullandılar. Verilen yetki sonucunda Hizmet-İş Sendikası olarak bizde değerli Belediye Başkanımız ile sözleşmemizi imza altına aldık. Hizmet İş Sendikası Niğde İl Başkanlığı olarak başta Birlik Başkanı Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan olmak üzere, Altuhisar Belediye Başkanı Erdal Sarı, Ulukışla Belediye Başkanı Ali Uğurlu, Çamardı Belediye Başkanı Yavuz Soylu, Çiftlik Belediye Başkanı Serkan Güzel, Aktaş Belediye Başkanı Yaşar Çamur, Kemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Kirazci, Konaklı Belediye Başkanı Maksut Özçelik, Alay Belediye Başkanı Tevfik Özbek, İl Özel İdaresi Meclis Üyesi Şahin Tulgar ile birlikte toplantıya katılarak destek veren tüm belediye başkan ve meclis üyelerine üyelerimiz adına teşekkür ediyorum" dedi. - NİĞDE

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Hizmet İş Sendikası Sendika Niğde Güncel Haberler

İstanbul'da akılalmaz saldırı! Parkta oturan 2 gencin yanına yaklaşıp kurşun yağdırdı

İstanbul'da akılalmaz saldırı! Parkta oturan 2 gencin yanına yaklaşıp kurşun yağdırdı

Vergi paketi komisyonda kabul edildi! En düşük emekli aylığı artıyor

Vergi paketi komisyonda kabul edildi! En düşük emekli aylığı artıyor

TBMM'de işe başlayan kızıyla ilgili soru Destici'yi kızdırdı! Canlı yayında ortam gerildi

TBMM'de işe başlayan kızıyla ilgili soru Destici'yi kızdırdı! Canlı yayında ortam gerildi

Bakmadan Geçme

İZMİR'DE ORMAN YANGINI! İzmir'deki orman yangını söndürüldü mü, ne oldu? Kübra Par kimdir? Kübra Par ve Mustafa Destici canlı yayında neden tartıştı, ne oldu? 19 Temmuz 2024 Cuma namazı saat kaçta kılınacak? Diyanet il il cuma namazı vakitleri! CUMA MESAJLARI 19 Temmuz| Resimli, dualı, hadisli, anlamlı cuma mesajları Hasan Arat kimdir? Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Hasan Arat kaç yaşında, nereli? Bülent Ersoy, Dünya Güzellerim Tatilde programından ayrıldı mı? Bülent Ersoy programdan neden ayrıldı? 2024 MASTERCHEF ANA KADRO YARIŞMACILARI | MasterChef ikinci turda ilk önlüğün sahibi kim oldu? 19 TEMMUZ HAMSTER KOMBAT GÜNLÜK ŞİFRE KOMBO | Hamster Kombat yeni şifre ne, nasıl kullanılır? Hamster Kombat nedir? Galatasaray- Trencin maçı kaç kaç bitti? Galatasaray- Trencin hazırlık maçından kareler 19 TEMMUZ TV YAYIN AKIŞI: Bugün televizyonda neler var? KANAL D, SHOW TV, ATV, TV8, TRT1, NOW 19 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 19 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 19 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 19 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Eyüp, Üsküdar, Pendik elektrik kesintisi! 19 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi!
Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title