HES kodu olmayan, bu hamama giremiyor - Haberler
Haberi Paylaş

HES kodu olmayan, bu hamama giremiyor

Demirören Haber Ajansı - İbrahim Laleli - Güncel
 - Güncelleme:

Antalya'nın Lara Bölgesinde SPA ve hamam hizmeti veren bir işletme, Hayat Eve Sığar (HES) kodu uygulamasına geçti. İşletmeye gelen müşteriler, HES kodunu vermeden içeriye kabul edilmiyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile 30 Eylül 2020 tarihinden itibaren, herhangi bir ayrım olmaksızın tüm konaklama tesislerinde müşterilerden HES kodu istenmesi ve gerekli sorgulama yapıldıktan sonra tesise müşterinin kabul edilmesine başlandı.

''İNSAN SAĞLIĞI HER ŞEYDEN ÖNEMLİ''

Antalya Örnekköy'de hizmet veren bir hamam da HES kodu uygulamasına geçti. İşletme sahibi Fatma Polat, başlattıkları uygulamanın diğer özel sektör işletmelerine de örnek olmasını dilediğini söyledi. Polat, "Her ne kadar müşteri kaybımız olacak olsa da insan sağlığı her şeyden önemli. HES kodu olmayan müşterileri kabul etmeyeceğimizi bir yazı ile anlatmaya çalıştık. Birçok müşterimiz bu uygulamaya destek verdi. HES kodu olmayan konuklarımızı işletmemize almıyoruz. Umarım başlattığımız bu uygulama, Antalya ve diğer şehirler için de örnek olur" diye konuştu.

Demirören Haber Ajansı / İbrahim Laleli - Güncel

Hayat Eve Sığar, HES kodu, Antalya, Hamam, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title