Her pazarda aynı manzara: Tonlarca çöpün çilesini temizlikçiler çekiyor - Haberler
Haberi Paylaş

Her pazarda aynı manzara: Tonlarca çöpün çilesini temizlikçiler çekiyor

İhlas Haber Ajansı - Halil Dağ - Güncel
 - Güncelleme:

Her pazarda aynı manzara: Tonlarca çöpün çilesini temizlikçiler çekiyor Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde kurulan Salı pazarının ardından geriye tonlarca pazar arttığı ve çöp çıkıyor.

Her pazarda aynı manzara: Tonlarca çöpün çilesini temizlikçiler çekiyor

TEKİRDAĞ - Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde kurulan Salı pazarının ardından geriye tonlarca pazar arttığı ve çöp çıkıyor. Pazar sonrası hemen harekete geçen temizlik ekipleri ise gece geç saatlere kadar sokakta temizlik yapıyor.

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde kurulan Salı pazarının ardından ortaya çıkan görüntüler, görenleri hayrete düşürüyor. Kurulan semt pazarının ardından geriye meyve ve sebze atıklarıyla birlikte ambalaj atıkları ve sebze meyve kasaları kalırken, sokaklar adeta çöp yığınlarıyla kaplanıyor.

Temizlenip yıkanıyor

Pazar bittiğinde ise Süleymanpaşa Belediyesi'ne bağlı temizleme araçları ve temizlik personelleri çöplüğe dönen sokakları temizlemek için gece geç saatlere kadar çalışma yapıyor. Temizlenen sokak daha sonra yıkanırken, pazaryerinden çıkan çöpler ise önce türlerine göre ayrıştırılarak geri dönüşümü mümkün olanlar doğaya ve ekonomiye kazandırılırken, çıkan sebze ve meyve artıkları da hayvan yemi olarak değerlendiriliyor.

İhlas Haber Ajansı / Halil Dağ - Güncel

Tekirdağ Salı Güncel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title